Jeszcze kilkanaście lat temu świat młodzieży opanowany był przez gry komputerowe wydawane na płytach CD. Chłopcy w szkołach prześcigali się w tym, kto ma najlepszą.

Data dodania: 2013-10-21

Wyświetleń: 1173

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś to się znacznie zmieniło. O wiele bardziej atrakcyjne stały się gry za pośrednictwem internetu, dzięki którym można grać drużynowo lub konkurować z prawdziwymi współgraczami. Istnieje bardzo wiele gier przeglądarkowych i stale powstają kolejne. Niektóre z nich są nową wersją znanych sprzed wielu lat gier wydawanych na płytach CD, a inne są zupełnie nowymi projektami. Niezależnie jednak od tematyki, wszystkie gry przeglądarkowe mają jedną bardzo ważną cechę – są platformą, z której korzysta wielu graczy. Oczywiście, w zależności od gry, współgracze mogą tworzyć drużyny i ze sobą współpracować, wykonując określone zadania. W innych przypadkach gracze ze sobą konkurują na różnych polach działalności. Niemniej jednak sama świadomość, że przy komputerze z drugiej strony jest ktoś, kto gra w tę samą grę, jest bardzo dużą zachętą, aby wybrać wersję przeglądarkową wybranej gry.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą gier na przeglądarkę jest możliwość podłączenia się z dowolnego komputera. W przypadku gry na płytach CD niezbędna jest płyta, dzięki której można będzie zainstalować grę na komputerze. W większości przypadków instalacja na nowym dysku sprawia, że grę trzeba rozpoczynać od nowa. Zupełnie inaczej jest w przypadku gry na przeglądarkę. Tu wystarczy znaleźć urządzenie podłączone do sieci i już można się zalogować do systemu i grać. Dodatkową zaletą tego rodzaju gier jest również to, że coraz częściej można w nie grać również na urządzeniach mobilnych, takich jak np. tablety. Dziś większość gier na przeglądarkę posiada już wersje mobilne, które pozwalają na granie na dowolnym sprzęcie w dowolnym miejscu i czasie.

Bez wątpienia moda na gry przeglądarkowe jest uzasadniona. Wraz z powstawaniem nowej gry tego rodzaju tworzą się całe społeczności graczy, którzy godzinami rozmawiają na czacie lub na specjalnych forach o swoich nowych osiągnięciach lub problemach, które takim grom towarzyszą. Gry przeglądarkowe łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach, choć niektórym może się to wydawać nieco niedorzeczne.

Licencja: Creative Commons