Każdy gra w Minecrafta na swój sposób i być może właśnie dlatego ta gra zyskała tak ogromną popularność. Na wstępie gra oferuje 5 trybów rozgrywki. Survival, hardcore, creative, adventure oraz najnowszy spectator. 

Data dodania: 2014-10-05

Wyświetleń: 1623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tryby rozgrywki w Minecrafcie w tym najnowszy tryb Spectator.

Najnowszym trybem rozgrywki w Minecrafcie jest tryb Spectator czyli obserwator. Pozwala on na swobodne przemieszczanie się po całym świecie gry. Gracz może bez przeszkód latać a nawet niczym widmo lub duch przenikać przez bloki różnego rodzaju. Dodatkowo jest nieśmiertelny Obserwator będący w trybie multiplayer może podglądać innych graczy samemy będąc niewidocznym. Spectator został wprowadzony w wersji Minecraft 1.8. Ciekawą możliwością jest przenikanie różnych istot. Można bez przeszkód wejść w innego gracza, w zwierzęta a nawet w potwory. Ciekawie wygląda sytuacja w której przenika się Ghasta. Można wejść w niego i zobaczyć go od środka. Tryp Spectator umożliwia dogłebną eksplorację terenu. Możesz ustalić w szybki sposób co znajduje się w okolicy, jakie jaskinie kryją pobliskie tereny, widok na całą mapę z dużej wysokości co ułatwia szukanie konkretnych obiektów lub biomów. Samo latanie z którego można nieustannie korzystać zostało dodatkowo zmodyfikowane. Przy pomocy kółeczka myszki można przyspieszać oraz zwalniać prędkość latania. 

Tryb spectator posiada jednak ogranicznia. Nie można w nim niszczyć ani stawiać bloków. Jesteś pasywny i możesz jedynie obserwować a to oznacza że nie można także atakować potworów ani innych graczy. Podczas wnikania w różne istoty niestety nie można nimi sterować nawet jeżeli jest to zwykła świnka. Nie masz także możliwości edycji ekwipunku. Dla podsumowania tryb ten przydaje się podczas eksploracji terenu oraz zabawy w podglądanie postępów innych graczy.

Obecnie najbardziej popularnym trybem gry w Minecrafta jest survival czyli przetrwanie. Głównym celem jest przeżycie. Gracz jest poddany działaniu głodu i musi regularnie zdobywać i spożywać jedzenie. Nocą oraz w ciemnych miejscach może zostać zaatakowany przez różne potwory. Przetrwanie pierwszej nocy może okazać się trudniejsze niż myślałeś. Początkowo powinieneś zadbać o kryjówkę, dostęp do wody oraz pożywienia. W dalszym etapie będziesz miał do wykopania kopalnię surowców która pozwoli Ci lepiej się uzbroić. Jeżeli zginiesz w trybie survivalu odrodzisz się - postaraj się możliwie najszybciej wrócić na miejsce zgonu aby pozbierać swoje przedmioty zanim znikną. Tryb hardcore jest niemal identyczny co survival, jednak po śmierci zostaje usunięty cały wygenerowany i przerobiony świat gracza.

W trybie creative będziesz nieśmiertelny oraz zyskasz nieograniczoną ilość surowców i bloków. Głównym celem tego trybu jest bezproblemowe budowanie. Oszczędzasz czas który musiałbyś poświęcić na zdobycie surowców. Adventure nie pozwala na niszczenie bloków ani stawiania. Główny nacisk w tym trybie kładziony jest na tworzenie przycisków i płyt naciskowych.

Każdy może wybrać tryb który mu najbardziej odpowiada. Ja osobiście najbardziej lubię survival ponieważ udostępnia wszystkiego po trochu i wydaje mi się być najciekawszym spośród trybów gry minecraft.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena