W czasach, kiedy kobiety dbające o swój wygląd szczególną uwagę poświęcają gładkiej skórze, wosk do depilacji jest ich prawdziwym sprzymierzeńcem. Co prawda jest kilka sposobów na to, by pozbyć się kłopotliwego owłosienia z różnych części ciała. Każdy z nich ma swoje dobre i złe strony.

Data dodania: 2010-03-14

Wyświetleń: 2203

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wosk do depilacji - wady i zalety

Wykorzystywany w gabinetach wosk do depilacji jest bardzo popularnym sposobem pozbywania się zbędnego owłosienia. Jak każdy zabieg kosmetyczny, także i ten rodzaj depilacji ma swoje wady i zalety. Wosk do depilacji jest jednym z najskuteczniejszych środków depilacji, które są dostępne na rynku. Wszystko dzięki temu, iż wyrywa on włoski razem z cebulkami, dlatego też odrastają one długo i są słabsze niż przed zabiegiem. Systematycznie używany wosk do depilacji może spowodować, iż po dłuższym czasie owłosienie stanie się praktycznie niewidoczne. Można nim depilować różne części ciała, niemniej najczęściej wykorzystuje się go w przypadku nóg, rąk, wąsika, brwi i okolic bikini. Najczęściej podkreślaną wadą tego środka do depilacji jest fakt, iż jest to bolesny zabieg. Chociaż skala bólu zależy od indywidualnych predyspozycji kobiety oraz umiejętności kosmetyczki, to jednak zawsze trzeba się z nim liczyć, gdy decydujemy się na wosk do depilacji.

Jaki rodzaj wybrać ?

Kosmetyczki dysponują kilkoma rodzajami tego środka depilacyjnego. Najpopularniejszy wosk do depilacji to wosk twardy lub kremowy. Ten ostatni charakteryzuje się naturalnie miękką konsystencją. Jest to wosk ciepły, który nie powoduje oparzeń skóry. Bardzo często ma ładny zapach lub łączony jest np. z masą perłową. Wosk do depilacji może być także twardy. Występuje on pod postacią granulek lub większych kostek i musi być rozpuszczony w wyższej temperaturze niż wosk kremowy. Ma różne zapachy, a także kolory. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna doradzić klientce, jaki wosk do depilacji będzie odpowiedni do pozbycia się owłosienia w przypadku jej skóry. Niezbędne jest również zastosowanie po zabiegu preparatów kojących podrażnioną skórę oraz takich, które spowalniają odrastanie włosków.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena