Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Twoje rozmowy telefoniczne kończą się klapą? Próbujesz zaprosić ludzi na spotkanie i nic z tego nie wychodzi. Ciągle słyszysz tylko dziękuję, ale nie skorzystam z oferty? Może pora zastanowić się czy we właściwy sposób rozmawiasz z innymi, czy rozmowy nie są aby chaotyczne albo zbyt natarczywe?

Data dodania: 2010-03-08

Wyświetleń: 3203

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jeśli zdecydowałeś się pracować w MLM (marketingu sieciowym), to jednym z kluczowych problemów, które nie pozwalają nam osiągnąć sukcesu, zazwyczaj staje się umawianie spotkań przez telefon. Jest to pierwszy podstawowy krok, który albo sprawi, że będziesz miał mnóstwo spotkań, a co za tym idzie możliwości przedstawienia swojej oferty nowym klientom lub też tych spotkań nie będzie. Wbrew pozorom rozmowa telefoniczna jest bardzo ważna. Twój głos mówi więcej niż Ci się wydaje. Jeśli jesteś niepewny i mówisz cicho, nie jesteś przekonany co do swojej oferty, to potencjalny klient to wyczuwa i nie będzie chciał się z Tobą umówić.

Co zatem zrobić?

- Przede wszystkim uśmiech, uśmiechaj się do słuchawki, klient to wyczuwa. Jeśli jesteś w podłym nastroju lepiej sobie odpuścić. Stracisz tylko cenne kontakty.

- Jeśli kontakty masz od osoby, u której już przeprowadzałeś spotkanie zawsze powołuj się na tą osobę. Stajesz się bardziej wiarygodny, a przecież skoro koleżance podobało się spotkanie, dlaczego osobie do której dzwonisz miałoby się nie podobać. (oczywiście o ile się podobało, ale jakby się nie podobało to nie dałaby Ci kontaktów do znajomych)

-Jeśli kontakty masz z ankiet to sytuacja jest trochę trudniejsza, ale też nie beznadziejna. Uzbrój się w cierpliwość i pamiętaj o uśmiechu i pogodnym prowadzeniu rozmowy. Pokaż rozmówcy korzyści jakie będzie miał ze spotkania z Tobą i że czas który poświęci na pewno nie będzie stracony.

- Ułóż sobie stały tekst rozmowy, najlepiej napisz go na kartce, tak byś mógł zerkać w razie potrzeby i byś o niczym nie zapomniał, zwłaszcza o poinformowaniu o miejscu spotkania!! :)

- Dobrze jest zaproponować kilka terminów spotkań, a nie zostawiać rozmówcy możliwość wymyślenia sobie dowolnej daty i godziny spotkania. Jeśli tak zrobisz możesz być pewien, że do spotkania w ogóle nie dojdzie. Podając konkretne terminy sugerujesz, że w innym czasie masz mnóstwo spotkań, a co za tym idzie, że spotkanie z Tobą jest bezcenne i warto się umówić.

- Przedstawiaj korzyści jakie rozmówca osiągnie ze spotkania z Tobą, nie próbuj już od razu w trakcie rozmowy sprzedawać konkretnych produktów. Najlepiej w ogóle o nich nie mów! A w razie pytań wspomnij o kilku szczegółach spotkania, a nie o tym, że zamierzasz im coś sprzedać. Pamiętaj zapraszasz na spotkanie, a nie na zakupy!

- Jeśli przedstawienie korzyści nie skutkuje, przedstaw rozmówcy co może stracić jeśli się z Tobą nie spotka.

- Ważne jest by argumenty dotyczące zarówno korzyści jak i strat z nie przybycia na spotkanie były przemyślane, dlatego zanim zadzwonisz wypisz je na kartce.

- Jeszcze jedna ważna sprawa: rozmawiaj z drugą osobą tak jak Ty byś chciał by rozmawiano z Tobą.

Pamiętaj, rozmowa to pierwsze wrażenie jakie robisz na drugiej osobie. Niemniej ważne jest samo prowadzenie spotkania. Jeśli podejdziesz do sprawy poważnie, pozwoli Ci to w szybki sposób pozyskać wiarygodność i dobrą opinię, a co za tym idzie przybliży Cię to do osiągnięcia sukcesu w MLM. Jeśli jednak zrobisz złe pierwsze wrażenie, możesz przez długi czas tkwić w martwym punkcie, a Twój biznes nie będzie się rozwijał.

Licencja: Creative Commons