Czy zima już na drobre ustąpiłą? Nie będzie już powrotów bardzo niskich temperatur, które można było spotkać w naszym kraju w obecną zimę?

Data dodania: 2010-03-03

Wyświetleń: 3251

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecna zima jest bardzo specyficzna. Rzadko zdarza się ,by tak duże mrozy można było spotkać na terenie naszego kraju. Niespotykany klimat był odczuwany przez wszystkich. W wielu miejscowościach przez długo okres czasu nie było prądu w związku z komplikacjami spowodowanymi ogromnymi mrozami.


Jakie będą skutki tej zimy? Już można spotkać wiele szkód spowodowanych tak ciężką zimą.
Przede wszystkim widać to na drogach. Dziury, które w Polsce zawsze przyszparzały wielu kłopotów kierowcom są jeszcze większe. Trudno poradzić sobie z tak dużymi problemami. Szkody drogowe są bowiem problemem na ogromną skalę.
Wraz z końcówką zimy następuje odwilż, co często niesie bardzo negatywny skutek dla gospodarstw. Osoby mieszkające w terenach nagrożonych podtopieniem muszą liczyć się z groźbą zalania całego dobytku.


Bardzo często wysokiej wody nie wytrzymują garaże blaszane. Najczęściej blacha z której wykonane sa owe garaże po prostu gnije w wyniku podtopienia. Nie można przecież całkowicie zabezpieczyć garażu przed korozją.
Zdarza się, że zły stan dopada również domy. Podtopienia domów mieszkalnych w większości przypadków wiążą się z ogromnymi kosztami związanymi z remontami.


W dobrej sytuacji są osoby ,które ubezpieczyły swój dobytek od klęsk żywiołowych. Nie wszystkich jednak stać na taki wydatek. Wtedy sytuacja wydaje się być bez wyjścia. W takich wypadkach należy ubiegać się o pieniądze z różnych urzędów państwowych. Z pewnością ona jednak nie zaspokoji zapotrzebowań związanych z kosztami remontu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena