W dzisiejszych czasach, wielu rodziców ma coraz mniej czasu, aby zapewnić dziecku całodzienną opiekę. Trudne warunki niejednokrotnie zmuszają podjęcia się pracy zawodowej przez oboje z rodziców. Co zrobić wtedy z dzieckiem, które w takiej sytuacji musiałoby przynajmniej przez 6h być same w domu?

Data dodania: 2010-02-24

Wyświetleń: 2800

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Być może nie jeden rodzic zastanawiał się nad powierzeniem opieki nad dzieckiem, placówce, która jest połączeniem edukacji, oraz zabawy, a także nauki przez grę i zabawę. Mowa tutaj o klubie malucha.
Zapewne „wasz trzylatek" właśnie rozpocznie lub rozpoczął edukację przedszkolną, która praktycznie zawsze i nieodłącznie wiąże się z pewnymi trudnościami i dodatkowymi emocjami. Te emocje towarzyszą nie tylko podopiecznemu klubu malucha, lecz także jego rodzicom.


Rodzice często nie mają pojęcia jakie korzyści wypływają z pobytu ich dziecka w takich placówkach. Klub malucha to nie jest zwykłe publiczne przedszkole. Dlatego warto wiedzieć o nim coś więcej i zapoznać się z poniższymi wskazówkami.
Podstawową trudnością dla podopiecznego jest adaptacja w nowym miejscu. Klub malucha stara się stworzyć jak najlepsze możliwości do tego aby ten proces przeszedł szybko i bezboleśnie.

Z pojęciem adaptacji wiążą się pewne trudności:
Są to między innymi: zdenerwowanie rodzica oraz jego przeżycia związane z oddaniem dziecka do przedszkola. Brak zaufania rodzica w stosunku do wykwalifikowanej kadry, która posiada klub malucha. Trudność w nawiązaniu kontaktu z rówieśnikami i opiekunami klubu malucha. Trudność wynikająca z przyjęciem organizacji dnia, czy też rozkładem pomieszczeń, a także w dostosowaniu się do pewnych zasad panujących w grupie.


Każdy rodzic musi pamiętać, że zapisanie dziecka do klubu malucha i kontakt z nowym otoczeniem, trzymanie się zasad panujących w grupie oraz umiejętność integracji jest pewnym momentem przełomowym w rozwoju dziecka. Klub malucha stara się spełniać najwyższe wymogi i kryteria opiekuńczo-wychowawcze aby zapewnić komfort psychiczny nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena