Możesz założyć własny sklep internetowy w zaledwie kilka minut, nie wychodząc przy tym z domu! Obecnie założenie własnego sklepu internetowego jest bardzo proste. Z roku na rok przybywa liczba użytkowników dokonująych zakupy w Internecie, warto zatem przyjrzeć się bliżej tematyce handlu internetowego.

Data dodania: 2010-02-11

Wyświetleń: 8949

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krok 1. Jak założyć sklep internetowy - informacje wstępne

Zastanawiasz się jak założyć własny sklep internetowy? Nie martw się, to bardzo proste. Sklepy internetowe to coraz bardziej popularna forma handlu, a zarazem doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów. Poniżej znajdziesz przydatne informacje dotyczące handlu w Internecie, a także znajdziesz odpowiedź na pytanie "jak założyć sklep internetowy"?

Krok 2. Jak założyć sklep internetowy - pomysł na biznes

Sprawa wydaje się być oczywista Chcę założyć sklep internetowy, mam już pomysł na branżę sklepu i mogę ruszać do kolejnych realizacji mojego planu. Warto przed założeniem sklepu internetowego zastanowić się jaki asortyment będziesz prowadził. Pomyśl jaki rodzaj asortymentu będzie obejmować Twój sklep internetowy i jak szeroki to ma być asortyment. Zastanów się czy warto otworzyć specjalistyczny sklep internetowy czy może dla danej branży sprawdzi się szeroka sprzedaż produktów uzupełniających. Nie wystarczy stwierdzenie założę sklep internetowy z elektroniką. Trzeba rozważyć czy w swojej ofercie sklepu internetowego chcemy skupić się na jakimś konkretnym asortymencie. Warto jest także zastanowić się kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu internetowego i w jaki sposób trafić w ich potrzeby. W tym celu dokonaj rozeznania na rynku, określ swoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia wynikające z działań konkurencyjnych sklepów internetowych. Przemyśl, co atrakcyjnego widzą klienci w sklepach internetowych, które już działają na rynku i spróbuj dać kupującym to, czego nie dają inni. Może to być atrakcyjniejszy sposób sprzedaży, promocje, inna gama produktów.

Krok 3. Jak założyć sklep internetowy - towar i dostawcy

Mamy już sprecyzowany asortyment naszego sklepu internetowego, więc przechodzimy do kolejnego kroku - rozglądamy się za dostawami. Na podstawie określonego wcześniej asortymentu dla zakładanego przez nas sklepu internetowego musimy nawiązać współpracę z dostawcami. Korzystając z Google, różnego rodzaju blogów specjalistycznych zdobądź ofertę potencjalnych dostawców. Sprawnie działający dostawcy i w miarę korzystne warunki to jeden z głównych czynników składających się na odniesienie sukcesu w e-handlu.

Możesz także pomyśleć o innowacyjnym rozwiązaniu: sprzedaży produktów bez konieczności ich magazynowania. Jeśli jesteś osobą ceniącą czas oraz wygodę. W prosty sposób możesz poszerzyć ofertę sklepu internetowego o nowe pozycje lub bardzo szybko rozpocząć sprzedaż internetową, korzystając z produktów udostępnianych przez wiodące hurtownie. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań posiadających takie możliwości jest np. plaftorma RedCart oferująca zaawansowane oprogramowanie sklepów internetowych.


Krok 4. Jak założyć sklep internetowy - działalność gospodarcza

Kolejnym krokiem rozpoczęcia w pełni legalnej i zgodnej z prawem sprzedaży produktów poprzez sklep internetowy jest posiadanie firmy, niezależnie od tego czy będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka z o.o. czy może S.A. Sprzedaż internetową należy bowiem traktować jak każdy inny biznes, zatem, aby działać legalnie, musisz mieć zarejestrowaną firmę, którą posiadać będzie NIP, REGON, siedzibę oraz firmowe konto bankowe.


Krok 5. Jak założyć sklep internetowy - oprogramowanie sklepu internetowego

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego oprogramowania sklepu. Posiadasz już działalność, poza zatem założyć sklep internetowy.

Niezbędne elementy do założenia sklepu internetowego to:
- oprogramowanie sklepu internetowego
- domena
- hosting

Najważniejszym elementem jest wybór oprogramowania, na którym założony będzie sklep internetowy. Do wyboru masz kilka możliwości: dzierżawa gotowego oprogramowania sklepu wraz z usługą hostingową, zakup oprogramowania sklepu bez utrzymania na serwerach lub zamówienie indywidualnego oprogramowania sklepu. Zarówno drugie, jak i trzecie rozwiązania niesie za sobą duże koszty na samym początku działalności sklepu internetowego oraz wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu prowadzenia własnego sklepu internetowego. Nie zalecamy wyboru tego typu rozwiązań przy zakładaniu sklepu internetowego, w szczególności na samym początku działalności.

Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest dzierżawa gotowego oprogramowania sklepu internetowego. Za niewielką najczęściej opłatę miesięczną otrzymujesz kompletne oprogramowanie.

Krok 6. Jak założyć sklep internetowy - domena sklepu

Wybór odpowiedniej domeny dla sklepu internetowego wydaje się być prostym zagadnieniem, jednak tak nie jest. Domena ma znaczny wpływ na pozycjonowanie sklepu, łatwość zapamiętywania przez klienta. Jeśli planujesz założyć sklep w Internecie, musisz posiadać własną domenę, czyli nic innego, jak przyszły adres Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, aby adres był łatwy do zapamiętania, nie za długi, prosty do zanotowania - nawet w trakcie rozmowy telefonicznej. Warto, aby nazwa Twojego przyszłego sklepu internetowego w jakiś sposób kojarzyła się z branżą, w której działasz lub z profilem działalności firmy, choć nie jest to konieczny wymóg.


Krok 7. Jak założyć sklep internetowy - hosting

Mamy już podjęte najważniejsze decyzje. Zostaje nam do podjęcia jeszcze ostatnia kwestia. Mianowicie jakie rozwiązanie hostingowe będzie dla nas najkorzystniejsze. Możemy wybrać oprogramowanie sklepu internetowego, które dostarcza hosting lub wykupić dla zakładanego sklepu hosting z obsługa PHP i baz danych. Sklepy internetowe RedCart oferowane są wraz z usługą hostingową. Oznacza to, że nie musisz ponosić dodatkowych kosztów za wynajem serwerów. Dodatkowo obsługą i administracją serwerów zajmują się pracownicy RedCart, abyś mógł skupić się na tym co najważniejsze, a więc na sprzedaży produktów.

Postępując zgodnie z powyższymi krokami jesteś w stanie zrealizować swój cel, a więc założyć dochodowy sklep internetowy.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena