Od dawna, a w sumie odkąd powstała administracja publiczna, której celem było służenie obywatelom nigdy niestety zbyt łatwo i pięknie nie było. Wieczne kłopoty, spóźnienia, odesłania, druczki, formularze... Można zwariować.

Data dodania: 2009-12-23

Wyświetleń: 1943

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odkąd zaczęła postępować informatyzacja urzędów wielu ludzi sądziło, że chociażby zarejestrowanie samochodu nie będzie już większym problemem. Czy to się udało ? Czy rzeczywiście takie rejestrowanie auta jest już szybkie, łatwe i przyjemne ?
Niestety nie.

Chociaż wnioski często możemy wysyłać drogą elektroniczną, to często i tak musimy pojawić się bezpośrednio, jeżeli nie mamy ustanowionego przedstawiciela reprezentującego nas w urzędzie w celu rejestracji auta. Ustawa o podpisie elektronicznym oraz trudności i koszty związane z uzyskaniem podpisu elektronicznego wymaganego przy chociażby rejestrowaniu samochodu są na razie zbyt wysokie dla przeciętnego obywatela.
Dalej zatem jesteśmy zmuszeni na czekanie w długich urzędowych kolejkach, a jedynym udogodnieniem są informacje na stronach urzędowych zawierające spis niezbędnych dokumentów wymaganych przy rejestracji pojazdu . Ale zawsze może się nasz model potrzebuje dodatkowego dokumentu, bo marka specyficzna, bo kraj pochodzenia nie taki, itd...
Zatem, czy wiele zmieniło się na lepsze ? Nie sądzę, aby było to widoczne. Kolejki jak były tak są, zmęczone panie w okienkach dalej są zmęczone. I dlatego dalej najlepszym wyjściem jest unikanie urzędów, ale przekazanie pełnomocnictwa innej osobie...

Licencja: Creative Commons
3 Ocena