Moda na ubrania lubi się zmieniać. Niemal co sezon popularne stają się inne style. Dynamicnie zmieniają się nie tylko same ubrania, ale również miejsce i sposób ich kupowania.

Data dodania: 2009-12-21

Wyświetleń: 3787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie poszukując ciekawych ubrań chcemy się przede wszystkim wyróżnić z tłumu lub też podkreślić przynależność do określonej grupy społecznej lub subkultury. Aby możliwe było dokonanie tego często korzystamy z innych niż tradycyjny sklep źródeł z których możemy zdobyć ubrania. Jednym z takich sposobów jest wizyta w sklepie second hand.

Second hand czyli ubrania z drugiej ręki

Ju od kilku lat wizyta w sklepie sklepie typu second hand, czyli sklepie z odzieżą używaną nie jest niczym wstydliwym. Jeszcze do niedawna większość osób omijała je z obojętnością. Dziś regularnie dokonują tam zakupów ubraniowych. Secondhandy nie są już kojarzone ze stertami dziwnie pachnących i pogniecionych ubrań. Zmieniło się również nazewnictwo. Nie używa się już obelżywych określeń typu "szmateks" czy te "lumpeks".

Ogromną popularność secondhandów wynika przede wszystkim z niskich cen oferowanych w sklepach tego typu. Atrakcyjne ceny za towar markowy, wysokiej jakości kuszą nie jednego. W sklepie z odzieżą używaną niemal każdy dzień to promocja. Ubrania na wagę, gratisy czy też ubrania za połowę ceny to tylko niektóre ze stosowanych przez sprzedawców trików mających na celu zachęcenie do zakupu.

Drugim elementem wpływającym na popularność tego typu sklepów jest ich różnorodny asortyment. Na samym początku istnienia second handów w Polsce mało ludzi wiedziało, że sklepy te posiadają w swojej ofercie odzież znanych producentów. Obecnie wybierając się do sklepu z odzieżą używaną właśnie takich rzeczy szukają klienci. Asortyment secondhandów pozwala na zakup naprawdę wyjątkowych ubrań, które z pewnością pozwolą się wyróżnić kupującym. Niejednokrotnie mogą oni znaleźć ubrania zagraniczne marek i modeli niedostępnych w zwyczajnych sklepach.

Zakupy w internecie

Do wzrostu popularności ubrań używanych przyczynił się równie dynamiczny rozwój sklepów internetowych z odzieżą. Wraz ze wzrostem popularności i powszechności Internetu zaczęło powstawać coraz więcej sklepów online. Oprócz zalet oferowanych przez second handy czyli niskich cen i szerokiego asortymentu sklepy internetowe oferują również wygodę dokonywania zakupów. Nie potrzebne jest nawet wychodzenie z domu. Wystarczy komputer podłączeniem do internetu.
Sklepy tego typu sprzedają żarówo odzież używana jak również nową ( końcówki serii, ubrania z drobnymi wadami produkcyjnymi, itp.). T rudość dokonywania w nich zakupu polega na tym, że nie ma możliwości wcześniejszego przymierzenia ubrań. Konieczne jest więc uważne zapoznanie się z opisem towarów ponieważ niejednokrotnie ubrania posiadają zagraniczne oznaczenia rozmiaru, które niejednokrotnie rozmijają się z tymi stosowanymi w Polsce.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena