Ubieranie się do pracy nie jest w ostatnich czasach zbyt prostym zajęciem. Mnogość trendów i potrzeba, by za nimi wszystkim nadążyć, wprawia wiele niezorientowanych osób w osłupienie. I nic nie pomoże wyjaśnienie, że kompletnie się na tym nie znamy. Tym gorzej.

Data dodania: 2009-12-17

Wyświetleń: 2149

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubieranie się do pracy nie jest w ostatnich czasach zbyt prostym zadaniem. Mnogość trendów i potrzeba, by za nimi wszystkim nadążyć, wprawia wiele niezorientowanych osób w osłupienie. I nic nie pomoże wyjaśnienie, że kompletnie się na tym nie znamy. Tym gorzej. Dlatego też warto zgłębić trendy w modzie i wyciągnąć wnioski, co jest lubiane i dobrze postrzegane jako odzież do pracy.

Bycie ubranym odpowiednio to ogromny wysiłek. Trzeba zwracać uwagę na milion rzeczy i do każdego elementu swojego stroju podchodzić z rozwagą i delikatnym dystansem. Harmonia i poczucie smaku są o tyle istotne, że nie pozwolą nam przyjść do pracy z bielizną na wierzchu czy też zbyt mocno eksponującymi walory naszej fizyczności. Zbyt duża swoboda na tym polu może się skończyć ogromną katastrofą. Ubranie do pracy powinno po prostu wtapiać się w atmosferę i środowiska pracy, nie za bardzo rzucać się w oczy i nie wysyłać sygnałów w stylu „To kiedy na randkę?”.

Prezencja jest bardzo ważna wtedy, gdy swoim wizerunkiem chcemy wpasować się w jakieś środowisko biznesowe lub sami stajemy się wizytówką firmy na zewnątrz. A skoro większość pracujących obraca się w środowiskach profesjonalistów, ciąży na nich odpowiedzialność, by ubierać się odpowiednio do zajmowanych przez siebie stanowisk. Co oznacza, że ubrania brudne, niewyprasone, czy, o zgrozo, dziurawe nie mogą się znaleźć w ich szafie z etykietką „Do pracy”. Takie ubrania mogą tylko popsuć atmosferę w pracy.

To oczywiście nie znaczy, że mamy zrezygnować z wygody – wręcz przeciwnie. Wygoda będzie naszym wspaniałym sprzymierzeńcem, pozwoli nam zostawić w domu bardzo wysokie obcasy, krótkie spódniczki zbyt obcisłe, by zrobić w nich choćby jeden swobodny krok, pozbyć się krępującyh krawatów i spinek do mankietów. Swobodne ubrania robocza uczynią naszą pracę przyjemniejszą i sprawią, że będziemy ją traktować jako nasz wybór a nie przymus.

Jakie więc ubrania są preferowane? Takie z tzw. zakresu „casual”, czyli koszule, spódnice za kolano, nieprzezroczyste bluzki, golfy, swetry, klasyczne tenisówki, płaskie buty itp. Niezbyt polecane są natomiast zbyt jasne tenisówki, krótkie spodenki, bluzki z obraźliwymi obrazkami i słowami, wyzywające spódnice i topy. Przykładowo nie będzie odpowiednie ubranie czapeczki baseballowej czy też zbyt mocne obwieszenie się biżuterią. Słowo klucz w temacie odzieży roboczej jest umiar.

W dwóch następnych częściach tego artykułu opiszemy, jak odpowiednio prasować swoją ubrania robocze i jak ubrać się do pracy nie wydając na to majątku. Polecamy poznanie i tych aspektów tego tematu, co da ci możliwości do lepszego ubioru i lepszego wpasowania się w środowisko pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena