W zależności od miejsca użycia urządzenia oraz obszaru, jakim dysponuje pracownik, weźmiemy pod uwagę dwa typy urządzeń do obsługi taśmy poliestrowej twardej - urządzenie elektryczne i urządzenie pneumatyczne. Czym się one różnią?

Data dodania: 2011-11-29

Wyświetleń: 1524

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Urządzenie pneumatyczne do spinania taśmy PET

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie ponieważ jedno, jak i drugie urządzenie ma swoje wady i zalety. Pytanie to należałoby zacząć rozpatrywać od zagadnienia gdzie miało by pracować takie urządzenie oraz na jakim obszarze ma ono operować.

Ze względu na swoją przeważnie dużą wagę oraz konieczność doprowadzenia węży z powietrzem najlepiej używać urządzeń pneumatycznych w magazynach i halach gdzie istnieje możliwość ich podwieszenia na balanserach. Zwrócić należy uwagę, iż dobrze by było aby prace wykonywane były stanowiskowo na jakimś konkretnym niewielkim obszarze, co wykluczy możliwość zahaczania o węże doprowadzające sprężone powietrze.

Urządzenia elektryczne służące do spinania taśmy PET są urządzeniami bateryjnymi o stosunkowo niewielkiej wadze co pozwala im na pracę na nieograniczonym obszarze oraz nie wymagają obligatoryjnie podwieszenia na balanserze. Rozważając zakup danego urządzenia do pakowania należy pamiętać również o tym, iż powietrze do urządzeń pneumatycznych wymaga wstępnego, bardzo starannego przygotowania obejmującego: osuszanie, odfiltrowanie i nasycanie mgiełką olejową. Natomiast urządzenia bateryjne wymagają cyklicznego ładowania i aby zapewnić ciągłość pracy nimi należy zaopatrzyć je w dodatkowe komplety akumulatorów.   Biorąc pod uwagę powyższe zagadnienia nie można jednoznacznie odpowiedzieć, które urządzenie jest lepsze, trzeba spojrzeć na to zagadnienie szerzej i odpowiedzieć na nie w każdym przypadku indywidualnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena