Jak rozumieć pojęcia automatyki maszyn?</h2> Mówiąc o automatyce w przemyśle, najczęściej nasuwa się skojarzenie z linią produkcyjną, gdzie mniej lub bardziej skomplikowane roboty zainstalowane przy taśmie produkcyjnej montują z części najpierw podzespoły, a w końcowej fazie gotowe produkty.

Data dodania: 2021-06-28

Wyświetleń: 474

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Automatyka maszyn w nowoczesnym przemyśle

Jednak automatyka maszyn to nie tylko roboty do montażu – to całe bardzo złożone systemy sterowane przez zaawansowane oprogramowanie. Zajmują się całym cyklem produkcji  - od przygotowania części do montażu, poprzez sam montaż, kontrolę jakości, odrzucanie wadliwie wykonanych przedmiotów aż po czynności związane z logistyką – sortowanie, pakowanie i wysyłkę. Automatyka maszyn ma na celu zoptymalizowanie procesu produkcji przy maksymalnej redukcji zatrudnienia, a co za tym idzie i kosztów. Można śmiało powiedzieć, że jest podstawą prawidłowego działania każdego zakładu produkcyjnego.

Specjaliści w dziedzinie automatyki maszyn

Pro-control.pl jest firmą wyspecjalizowaną w projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyki przemysłowej. Nad przygotowaniem projektu dla klienta pracuje zespół 20 inżynierów o różnych specjalizacjach. Pro-control.pl tworzy nie tylko projekty – przeprowadza cały proces montażu urządzeń i uruchamia produkcję. Następnie monitoruje wyniki i dokonuje audytu. Pro-control.pl ma ponad 30-letnie doświadczenie i może poszczycić się ponad tysiącem ukończonych z pełnym sukcesem realizacji. Tworzy projekty dla różnych branż i niezależnie od wielkości przedsięwzięcia stosując najnowsze i najbardziej wydajne metody. Jedną z nich jest system EPLAN, który gwarantuje optymalizację czasu i kosztów przy wdrażaniu nowego projektu. Na konkurencyjnym rynku automatyki maszyn specjaliści z pro-control.pl cieszą się najwyższym uznaniem. Pro-control.pl na bieżąco współpracuje z renomowanymi firmami z całego świata i posiada między innymi certyfikaty: Recognized System Integrator firmy Rockwell , Siemens Solution Partner, ABB System Integrator, Omron Solution Partner.

Gdzie znajduje zastosowanie automatyka maszyn?

We współczesnym przemyśle nie ma branży, w której zbędne są systemy automatyki maszyn. Pro-control.pl ma na swoim koncie realizacje między innymi dla branży energetycznej i paliwowej, spożywczej, cukrowniczej i gorzelniczej, chemicznej, w przemyśle ciężkim, maszynowym i motoryzacyjnym, w zakładach związanych z ochroną środowiska i dystrybucją energii. Nowoczesna automatyka firmy pozwala nawet w największych zakładach na zarządzanie całością produkcji i logistyką z kilku stanowisk komputerowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena