Dokładne przedstawienie całych kosztów na jakie jesteśmy narażeni chcąc posiadać wymarzony dom. Wszelka forma posiadania tego typu zobowiązań prowadzi do mniejszych lub większych wydatków na jakie musimy być przygotowani. Można by rzec, gdyby nie te pieniądze to...

Data dodania: 2009-12-16

Wyświetleń: 4369

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdyby nie te pieniądze to życie było by łatwiejsze. Z każdej strony atakują nas koszty, widzimy same koszty. Rachunki i opłaty wszelkiego rodzaju wielu z nas doprowadzają do siwych włosów. Jednak wszystko można sobie zaplanować i wiedzieć na co możemy liczyć i czego musimy wręcz się spodziewać w codziennym życiu. Prowadzenie własnej rachunkowości przychodów i wydatków w każdym domu to bardzo ważna sprawa. Czyż nikomu nie zdarzyło się, że nagle nie mamy pieniędzy lub coraz mniej jest w naszej kopercie z odłożoną na czarną godzinę gotówką. Aby temu zapobiec musimy wziąć kartkę i długopis i podliczyć na co nas stać. Takim przykładem na przyszłość są dokładne liczby jakie będziemy musieli spłacić jeśli zdecydujemy się na kredyt hipoteczny.
Jako pierwszą pozycję na naszej liście kosztów hipotecznych należy przyjąć - koszty notarialne. Podstawowe i niezbędne koszty jakie trzeba ponieść nabywając kredyt. Kolejna pozycja niezbędna to oczywiście prowizja bankowa. I tu bez ogródek - prowizja bankowa to jedna z najdroższych warunków umowy kredytowej. Kolejne pomniejszenie naszego portfela to zapłata za wpis do księgi wiczystej. To inaczej ustanowienie hipoteki. Nie mniej ważne jest ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Na wypadek gdybyśmy nie byli w stanie spłacać naszych zobowiązań. Również ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku.
Wiadomą rzecza jest, że jeśli chcemy coś mieć to musimy stanąć na głowie, aby to mieć. No chyba że pochodzimy z bogatej rodziny i nie musimy się martwić o koszty kredytu hipotecznego.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena