Śniegowe gwiazdki w Corel Draw - zbliżają się święta a wraz z nimi czas wysyłania życzeń. W epoce Internetu pocztowe kartki zostały w większości zastąpione kartkami elektronicznymi wysyłanymi do przyjaciół na maila. Jeżeli chcemy być oryginalni to może spróbujemy taką świąteczną kartkę elektroniczną przygotować sami?

Data dodania: 2009-11-28

Wyświetleń: 4851

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile razy zdarzyło się wam otrzymać taką samą kartkę na święta od dwóch różnych osób? Mnie wiele razy i byłem raczej zirytowany taką sytuacją niż wyróżniony. Więc jeżeli naprawdę zależy nam na oryginalności to, czym prędzej zabierzmy się do pracy i weźmy sprawy w swoje ręce.

Doskonałym programem do przygotowania kartki na święta jest program Corel Draw w dowolnej wersji. Rozejrzyjmy się w naszych płytkach, czy przypadkiem nie zostaliśmy obdarowani przy kupnie skanera, drukarki, monitora, czy komputera z darmową wersją Corel Draw, jeżeli nie mamy tego programu możemy do celu tego przedsięwzięcia wykorzystać darmową kilkunastodniową wersję programu, którą możemy pobrać ze strony producenta. Gdy nam się spodoba ten program i będziemy go mieli ochotę używać częściej możemy zakupić wersję dla domowych użytkowników w cenie dwustu - trzystu złotych.

 Otwieramy program i przystępujemy do realizacji kartki świątecznej, zaczniemy od zrobienia oryginalnej gwiazdki za pomocą narzędzia krzywe Beziera. Najpierw rysujemy moduł gwiazdki (rys.1) następnie kopiujemy ten moduł w dół (rys,2) grupujemy i obracamy trzy razy wokół osi (rys.3) i gwiazdka gotowa. Proste? Bardzo proste aż dziw ze aż tak, ale taki właśnie jest Corel Draw. Oczywiście podstawy obsługi programu najlepiej uczyć się robiąc konkretne projekty jak np. ten a nie czytając tomy poradników.

Teraz takich projektów gwiazdek możemy zrobić bez liku, ale może zróbmy kilka, bo to wystarczy w zupełności do naszego projektu. Od naszych inwencji twórczych teraz zależy, co zrobimy z tymi gwiazdkami i jak je ułożymy na kartce. Ja pozwoliłem sobie je ułożyć tak (rys. 4) a jak to zrobisz Ty zależy tylko od Ciebie. Powodzenia. Wiecej artykułów związanych z uzywaniem oprogramowania komputerowego czy sprzętu na stronie laptops-leonardo.blogspot.com

Licencja: Creative Commons
0 Ocena