Freedom of the Seas i Hydroptere to dwa niesamowite obiekty pływające. Nie można ich nazwać zwykłymi łodziami, bo są one naprawdę nietypowe. Oferują zupełnie odmienne sposoby podróżowania. Niemniej Freedom of the Seas, jak również Hydroptere zapewniają wyjątkowe wrażenia.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 2001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Freedom of the Seas znaczy luksus na wodzie


Freedom of the Seas to jeden z najbardziej ekskluzywnych statków pasażerskich na świecie. Bardziej niż klasyczną łódź przypomina pływające centrum handlowo- usługowe. Luksusowe wnętrze oraz atrakcje, jakie tylko przyjdą nam do głowy to atuty Freedom of the Seas. Ściana do wspinaczki, kino, sklepy czy pola golfowe to tylko kilka z wielu usług oferowanych na pokładzie. Ten statek jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią pławić się w luksusie. Dla maniaków osiągów oraz cyferek krótki opis Freedom of the Seas. Ów pasażerski krążownik ma 339 metrów długości, 56 metrów szerokości i wyciąga 40km/h. Moc silnika to porażające 100 tysięcy KM. I co tam luksusowe Bentleye, Jaguary lub prywatne samoloty. Przy Freedom of the Seas wszystkie zostają daleko w tyle.

Hydroptere łódka od rekordów

Hydroptere oferuje zupełnie inny sposób podróżowania niż Freedom of the Seas. Próżno szukać na jego pokładzie luksusów oferowanych na statku pasażerskim. Hydroptere jest bezkompromisową konstrukcją nastawioną na ekstremalne doznania. Zapierająca dech w piersiach prędkość to naturalne środowisko tej niecodziennej łódki. Pobiła już rekord prędkości. Podczas udanej próby bicia rekordu na pokładzie znajdowała się ośmioosobowa załoga. Hydroptere to łódź żaglowa typu trimaran. Wyposażono ją w skrzydła hydrofil. To zmniejszyło opór hydrodynamiczny i trimaran mknie niczym bolid Formuły 1. Hydroptere w akcji wygląda jakby leciał, a nie płynął.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena