Malta to idealne miejsce dla płetwonurków. Sezon trwa praktycznie przez cały rok. Temperatura wody zimą nie spada poniżej 13C. W miesiącach letnich wynosi ok. 23C, widoczność w wodzie przekracza 30m.

Data dodania: 2011-11-21

Wyświetleń: 2119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Archipelag Malta położony jest na środku morza Śródziemnego, 100Km na południe od Sycylii. Należą do niego 3 wyspy: Malta, Gozo oraz leżąca pomiędzy nimi mała wysepka Comino. Główna wyspa archipelagu Malta ma dlugość 28Km oraz 13Km szerokości.

Wyspy mają bardzo skaliste wybrzeże, z interesującymi formacjami skalnymi, jaskiniami, rafami i podwodnymi ścianami. W bardzo przejrzystej i czystej wodzie spotkać można bardzo wiele form podwodnego życia. Również miłośnicy nurkowania na wrakach znajdą tutaj coś interesującego dla siebie.

Przyjeżdżając na Maltę w celach nurkowych należy zwrócić uwagę na przepisy dotyczące nurkowania. Obowiązkowe jest posiadanie zezwolenia na nurkowanie C-Card. Aby je uzyskać, należy przedłożyć lekarskie zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na nurkowanie , 2 zdjęcia i wnieść opłatę w wysokości: 3Lm. Uzyskuje się je w Departament of Health. Nurkując poza centrami, na własną rękę muszą posiadać stopień przynajmniej CMAS**, lub AOWD PADI.

Zabronione są polowania podwodne. Nieprzestrzeganie tego zakazu grozi bardzo wysokimi mandatami, a także konfiskatą sprzętu nurkowego.W niektórych rejonach istnieje zakaz nurkowania ze względu na ochronę miejsc o znaczeniu archeologicznym. Znaleziska archeologiczne muszą zostać zgłoszone , a ich zabranie bez zgłoszenia jest karane.

Z uwagi na to iż Malta nie jest członkiem Unii Europejskiej nie ma wielu podatków funkcjonujących w Europie Zachodniej, jak również w Polsce. Dzięki temu można korzystnie nabyć sprzet nurkowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena