Potrafisz założyć śmiertelne duszenie? Może potrafisz złamać ręke jednym ciosem. Nie zmienia to faktu, że będąc prawdziwym fanem UFC, nie chciałbyś mieć oryginalnej figurki zawodników MMA.

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 3132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Historia sztuk walki sięga wielu lat wstecz. Pod tym pojęciem nie kryje się powszechnie i co najważniejsze błędnie rozumiane „mordobicie". Jest to pewna filozofia, szkoła, styl życia. Wiele z tych sztuk narodziło się dawno temu, ale wiele z nich dopiero dziś dojrzewa. Tworzyły się z różnych powodów, najczęściej służyły ludziom jako system obronny przed uciskiem i niesprawiedliwością.

Często za sztukę uważane są również wszelkiego rodzaju sporty walki, choć w odniesieniu do niektórych sportów termin sztuka jest kontrowersyjnym. Jedną z najmłodszych dyscyplin sportowych, a jednocześnie najciekawszą jest MMA (z angielskiego Mixed Martial Arts). Dlaczego to najciekawsza dyscyplina? Po pierwsze - wykazała słabość większości innych walk, po drugie formuła MMA jest bardzo widowiskowa, ponieważ pozwala na pojedynek dwóch zawodników reprezentujących różnorodne style. A dlaczego, choć w kontekście pojęcia sztuki MMA jest kontrowersją, to jednak wspominam o niej właśnie w takim świetle?

Często miłym dodatkiem naszych mebli w naszych mieszkaniach są... figurki, które odzwierciedlają postacie z naszych marzeń. Któż z nas w dzieciństwie nie miał figurek plastikowych żołnierzyków, które niejednokrotnie tworzyły całe armie? Któż z nas - mając i patrząc na taką figurkę - nie chciał wcielić się w rolę żołnierza? I tak samo małe, niepozorne, a jednak piękne w swej istocie, nie tylko oficjalne figurki MMA, może ozdabiać nasze meble. Dzięki nim możemy się identyfikować z największymi gwiazdami tej dyscypliny. I wystarczy tylko spojrzeć na nie, jak na figurki żołnierzy, aby poczuć się tak, jakby przez chwilę przebywało się wśród gwiazd MMA. A samo ich tworzenie to właśnie taka mała sztuka - tak jak tworzenie obrazów, muzyki. Dlatego właśnie wspominam o walkach, jako pewnego rodzaju sztuce.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena