Czy tobie też wydaje się, że życie jakie prowadzisz nie ma sensu ... jest monotonne i jałowe? Może warto to zmienić? My tak zrobiliśmy i wyjechaliśmy na rok do Azji w celu zasmakowania zupełnie innego stylu życia. Polecamy jak się do tego przygotować i jak to wykonać. Zapraszam do lektury.

Data dodania: 2009-01-29

Wyświetleń: 2265

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy zabija monotonia życia a czas biegnie nieubłaganie to przynajmniej postaraj się więcej podróżować w ciekawe miejsca. Masz kilka dobrze znanych opcji na zorganizowanie takiego wypadu. Weekend, długi weekend, urlop lub nawet podróż życia w postaci przerwy od pracy na rok.
Ja wybrałem to ostatnie i zrobiłem sobie przerwę w życiu wraz z moją drugą połową. Przez prawie rok podróżowaliśmy na własną rękę. Z określonym budżetem na dzień. Najtańszym miejscem na tego typu wyprawę jest oczywiście Azja. To tutaj właśnie można za mniej niż 5 dolarów przespać się w dobrych warunkach. Za kolejne 5 dolarów zjeść coś na ulicy. A to, co zostanie można przeznaczyć na transport, bilety wstępu oraz pamiątki.
Tak naprawdę roczna podróż staje się tańsza niż życie na miejscu :) Oczywiście najpierw trzeba nazbierać odpowiednią ilość pieniędzy ale to już jest inny temat.

Najlepszym miejscem do zaczęcia takiej wyprawy jest Tajlandia. Bangkok jest głównym portem lotniczym w Azji, co zdecydowanie obniża cenę doloty do tego państwa. Wystarczy poszukać jakieś tanie czarterowe połączenia z Niemiec, aby za mniej niż 1500zł znaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości.
Będą już w tamtej części świata możemy spokojnie poruszać się transportem lądowym, co znacząco ograniczy nasze koszty. Jako, że mamy dużo czasu róbmy małe kroczki. Lokalnym transportem. Pociągi, autobusy, promy, minibusy wszystko jest do naszej dyspozycji. Wystarczy odrobina angielskiego ewentualnie podstawowe zwroty danego kraju i wszystko pójdzie jak z płatka.

Jeśli już musimy latać pomiędzy takimi państwami np. jak Malezja Indonezja czy Filipiny to z pomocą przyjdzie nam wyszukiwarka tanich lotów, z której często korzystaliśmy podczas podróży. Wyszukuje ona połączenia wszystkich lokalnych przewoźników i pokazuje najtańsze opcje.

Jeśli chcecie uniknąć tłumów a przy okazji zaoszczędzić pieniądze to wybierzcie okres monsunów. Ceny spadają wtedy o połowę a deszczu tak naprawdę nie jest aż tak dużo.

Jako, że nasza podróż się już skończyła nie pozostało nic innego jak utworzyć portal, który pokazałby w łatwy sposób wszystkie ładne i ciekawe miejsca na świecie, które zobaczyliśmy i możemy polecić oraz te, które jeszcze nie widzieliśmy, ale chcemy je pokazać innym. Ladnemiejsca.pl to właśnie odpowiedź na zabicie nudy dnia codziennego po roku podróżowania.
Mamy wielką nadzieję, że zainspiruje on innych ludzi ciekawych świata, ułatwiając im jednakowoż sprawę poprzez bogate opisy pięknych miejsc, które przedstawiamy na łamach naszego portalu.

Życzymy wszystkim udanych podróży, zobaczenia wielu ciekawych miejsc. I tak jak my napstrykania tysięcy cudownych zdjęć.

Licencja: Creative Commons