Niemieckie linie lotnicze Lufthansa przygotowały promocyjne loty z Polski do Ameryki Południowej, a dokładniej do miast: Buenos Aires, Caracas i Sao Paulo.

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 1817

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Buenos Aires to stolica Argentyny położona jest na zachodnim brzegu estuarium Rio de la Plata, w północno-wschodniej części Pampy. Miasto to należy do największych aglomeracji świata, posiada liczne uniwersytety, instytucje naukowe, świątynie, muzea i teatry. W pobliżu portu znajduje się śródmieście z monumentalnymi gmachami oraz nowoczesne wieżowce.

Caracas jest stolicą Wenezueli, leży w odległości 14 km od wybrzeży Morza Karaibskiego, w dolinie otoczonej łańcuchami Kordyliery Nadbrzeżnej i Serrania del Interior. Dolina ta przepełniona jest luksusem - pięknymi willami, centrami handlowymi, parkami, promenadami i wielogwiazdkowymi hotelami. Caracas stanowi centrum ekonomiczno-kulturalne Wenezueli i zachwyca licznymi zabytkami z czasów kolonialnych.

Sao Paulo to największe miasto Brazylii, leżące na krystalicznym płaskowyżu, na wysokości 700-850 m n.p.m. W nowoczesnej architekturze ukryte jest historyczne centrum miasta, które tworzą wąskie uliczki i handlowe pasaże w pobliżu Placu Katedralnego i kolegium Jezuitów. W części zachodniej miasta znajduje się współczesne centrum z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi z których na uwagę zasługuje m.in. gmach Copin z falistą fasadą oraz wieżowiec hotelu Hilton.

Osoby zainteresowane podróżą do tych amerykańskich miast z liniami Lufthansa powinny jak najszybciej zakupić bilety lotnicze, gdyż rezerwacja biletów jest możliwa tylko do 7 grudnia 2009 roku. Minimalny okres pobytu to 6 dni, natomiast maksymalny: 6 miesięcy.

Wyloty odbywają się z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia w terminie od 1 listopada 2009 do 14 lutego 2010 roku, a powroty od 1 listopada 2009 do 14 czerwca 2010 roku do tychże miast.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena