Któż z nas nie chciałby mieć pięknego, zgrabnego i wyrzeźbionego ciała. Pewnie znalazłoby się wielu chętnych. Nie ma, co się dziwić, piękne ciało od zawsze kojarzone jest ze zdrowiem.

Data dodania: 2009-11-22

Wyświetleń: 2506

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Któż z nas nie chciałby mieć pięknego, zgrabnego i wyrzeźbionego ciała. Pewnie znalazłoby się wielu chętnych. Nie ma, co się dziwić, piękne ciało od zawsze kojarzone jest ze zdrowiem. Oczywiście jest to stereotyp powielany przez lata, ale na pewno coś w tym jest.

Kobiety odchudzają się na potęgę a Panowie wyciskają siódme poty na siłowni. Niestety z różnymi efektami a gdyby zebrać trochę z każdego ze sposobów był by być może złoty środek. Trochę ograniczeń w naszym jadłospisie i 3-4 razy w tygodniu ćwiczenia w grupie z kettlebell na pewno przyniosą zamierzony efekt, w dodatku bez wielkiego wysiłku i ciągłych wyrzeczeń.

Pewnie większość rozmyśla teraz, co to te kettlebell? Sprawa jest bardzo prosta to odpowiednik ciężarków tylko o bardziej ergonomicznym, okrągłym, kształcie.

Odważniki dostępne są w różnych granicach wagowych, ale te najpopularniejsze pośród Panów to kettlebell 18 kg, kettlebell 20 kg i cięższe. Panie natomiast gustują w najlżejszych, czyli 2,3 kilogramowych lub troszkę cięższych. Zalecanym ciężarem odważnika dla kobiet jest kettlebell 12 kg. Oczywiście z czasem nasze możliwości wzrastają i masy kettlebell się zmieniają. Bez zmian natomiast pozostaje sam odważnik kettlebell, który zyskał swoją popularność dzięki rosyjskim i amerykańskim trenerom. Nie można jednak zapomnieć, że odważniki kettlebell były znane już znacznie wcześniej, nawet w czasach starożytnych.

Ich świetność powracała jeszcze w międzyczasie, ale nigdy z takim zainteresowaniem jak dziś.

Moda na ładną figurę i coraz większe mięśnie zachęca wszystkich do ćwiczeń z hantlami a kiedy stajemy przed wyborem pomiędzy hantlami ważącym 20 kg a kettlebell 20 kg na pewno bez wahania wybierzemy kettlebell. Dlaczego? Na przykład ze względu na ich kształt, wygodny uchwyt i rozmaite możliwości wykorzystania.

Wykorzystując kettlebell 18 kg lub 16 kg początkujący mężczyzna jest w stanie dosyć szybko i bez monotonii zwiększyć swoją siłę i rozbudować mięśnie, co przy zwykłych hantlach trwa dłużej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena