Meta Tagi są to pewne elementy kodu źródłowego strony WWW, które są bardzo ważne dla robotów Googli. Dlaczego? Dla wyszukiwarki, która stara się uszeregować w odpowiedni sposób każdą stronę meta Tagi niosą wiele informacji na temat samej strony.

Data dodania: 2009-11-17

Wyświetleń: 3439

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meta Tagi są to pewne elementy kodu źródłowego strony WWW, które są bardzo ważne dla robotów Googli. Dlaczego? Dla wyszukiwarki, która stara się uszeregować w odpowiedni sposób każdą stronę meta Tagi niosą wiele informacji na temat samej strony. Biorąc pod uwagę meta Tagi oraz szereg innych aspektów strona Państwa będzie pojawiała się na 2 czy na 8 miejscu w naturalnych wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie, bo o nie się tu rozchodzi, to proces w którym Państwa strona ma się znaleźć na wysokich miejscach w wyszukiwarce. Gdy pozycjoner rozpoczyna pracę nad pozycjonowaniem strony WWW powinien rozpoczynać od meta Tagów, a w późniejszym etapie od optymalizacji już całego kodu źródłowego strony WWW. Czym lepiej będzie zoptymalizowana strona WWW, tym prościej będzie przebiegało pozycjonowanie strony. Mamy do dyspozycji 3 parametry.

Meta description: jest to opis strony. Umieszczamy tu krótki opis mówiący o Państwa usługach. Dobrze gdy są to zdania zachowujące stylistykę naszego języka polskiego. Jeśli chcemy wymieniać w opisie słowa kluczowe, to musi to być przemyślany proces. Nie należy powtarzać zbędnie słów kluczowych. Starajmy się wpleść je w samą treść opisu.

Meta keywords: słowa kluczowe, które będą powodowały wyświetlanie Państwa strony w wynikach wyszukiwarki. Pozycjonowanie w tej chwili często pomija ten znacznik, ponieważ nie jest on już tak bardzo ważny jak kiedyś. Mimo wszystko pamiętajmy o umieszczeniu go w meta Tagach.

Title: tytuł strony. Można powiedzieć, że jest to najważniejszy parametr brany pod uwagę przez wyszukiwarkę. Proszę w krótki sposób uzupełnić go określając działalność Państwa firmy. Dobrze gdy pojawią się w nim słowa kluczowe, ale proszę pamiętać o nie wypisywaniu ich w dużej ilości, ponieważ ten znacznik jest ograniczony w pewien sposób. W kodzie strony macie Państwo nieskończoną ilość znaków aby uzupełnić ten znacznik. Niestety robot googli przeczyta tylko określoną ilość znaków i ją zanotuje w indeksie wyszukiwarki. Dlatego też nie ma sensu uzupełniać tego znacznika zbyt dużą ilością haseł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena