W ostatnim numerze tygodnika „Polityka” został przedstawiony raport dotyczący polskich hurtowni, duży dział został poświęcony hurtowniom obuwia.

Data dodania: 2009-11-13

Wyświetleń: 2747

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnim numerze tygodnika „Polityka” został przedstawiony raport dotyczący polskich hurtowni, duży dział został poświęcony hurtowniom obuwia.

Hurtownie obuwia zostały podzielone na tradycyjne i stacjonarne po czym zostały dokładnie zaprezentowane.
Wobec tego przytaczając autora można hurtownie obuwnicze zaprezentować w następujący sposób.

Tradycyjna hurtownia obuwnicza to miejsce gdzie możemy przyjechać, w tym miejscu zamówić buty.
Hurtownia taka usytuowana jest przeważnie na granicach miasta, są oczywiście również hurtownie w mieście, jednak są ona dużo mniejsze od tych hurtowni zlokalizowanych poza centrum.

Hurtownie obuwia mają miejsca gdzie kontrahent może obejrzeć buty, dotknąć butów, zapytać się sprzedawcy o ich właściwości, porównać z innymi modelami.
Jest to z pewnością duży plus podczas zakupu butów, ale wiąże się to potem z ceną butów, buty kupowane w tradycyjnych hurtowniach obuwniczych są z pewnością odrobinę droższe od butów zamawianych poprzez internetowe hurtownie dlatego iż hurtownia tradycyjna ponosi dodatkowe koszty związane z ekspozycją butów.

Tradycyjna hurtownia obuwia przede wszystkim przedstawia własny transport bądź odbiorca odbiera go bezpośrednio z siedziby hurtowni.

Internetowa hurtownia obuwnicza rządzi się troszkę innymi prawami, klient może jedynie obejrzeć buty na zdjęciach a o ich właściwości zapytać sprzedawcę poprzez rozmowę telefoniczną.
Internetowe hurtownie obuwnicze przedstawiają niższe ceny, hurtownie takie działają głównie na zasadzie wysyłki, odbiorca ma możliwość czasem przyjechać i osobiście odebrać buty.

Są także hurtownie, które po części łączą w sobie funcie tradycyjnej hurtowni obuwia i internetowej hurtowni obuwia.
Są to najczęściej wielkie hurtownie tradycyjne, które zamieszczają swoje ogłoszenia w Internecie poprzez to stają się poniekąd internetowymi hurtowniami obuwia.
Nie możemy przez tego typu stronę składać zamówienia, ma ona charakter tylko i wyłącznie informacyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena