Konkretnie - nastawienie do życia. 
To jak podchodzisz do własnego życia, generalnie warunkuje czy życie to będzie dobre czy też nie.

Data dodania: 2009-10-28

Wyświetleń: 2486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uwierz mi naprawdę warto dbać o to, aby twoje nastawienie było jak najlepsze! Bo jeśli twoje nastawienie jest pozytywne to twoje życie również takie właśnie będzie!

Jest jeszcze jedna sprawa, twoje nastawienie ciągle ulega zmianie, a ma to związek z twoim humorem. Wiadomo - zdarzają się dni, kiedy na nic innego nie mamy ochoty jak narzekać, na to jak te życie jest takie i owakie.
Warto więc kontrolować swoje nastawienie i jeśli jest negatywne to dobrze było by gdybyś je zaczął poprawiać. Można tego dokonywać na różne sposoby.

Pierwszą i najsilniejszą jest optymistyczne podejście do każdej sprawy jaka nam się przydarza.

"Myślisz sobie „ jej, ale to życie jest niesprawiedliwe", więc czas teraz zamienić to zdanie w świadomy sposób na np. „ moje życie jest wspaniałe, a wszystko co się w nim dzieje, jest po to, żebym wzrastał, uczył się i rozwijał, jestem szczęściarzem!"

Możesz również skierować swoje myśli na przyjemne wydarzenia, które czekają cię już wkrótce, a może i tego samego dnia.
Możesz zająć się czymś co sprawia ci radość, po prostu musisz szukać sposobu na zmianę swojego nastroju!
Sposobów tych jest dużo, lecz najlepiej będzie kiedy ty sam, w poszukiwaniu pozytywnego nastawienia odkryjesz najlepsze i najbardziej działające na ciebie.

Wierz mi, że naprawdę warto o to zadbać! Jeśli twoje nastawienie będzie pozytywne, to całe twoje życie wyda ci się dobre!
Ważne jest również to, abyś starał się dobrze zaczynać każdy dzień, bo jeżeli od samego rana jesteś już w złym nastroju mało co człowieka cieszy, a taki nastrój może utrzymywać się przez cały dzień, a co więcej nawet pogłębiać się!


"Jeśli zaczniesz zwracać uwagę na swój poranny nastój i będziesz starał się, aby był on dobry, twoje życie będzie radośniejsze!"

Myślisz co możesz uczynić, aby tak było?

Każdy jest inny i każdemu może sprawiać radość coś innego, jednak mam kilka rad np.:
1. nastaw budzik 10 min przed planowanym czasem wstania
2. poprzeciągaj się trochę w łóżku, myśląc w tym czasie „ to będzie bardzo udany dzień"
3. pomyśl sobie jaki przyjemne rzeczy czekają cię w tym dniu i nawet jeśli w pracy czeka cię nie lada przeprawa, to pomyśl o tym, że wieczorem zrobisz coś tylko dla siebie , może odprężająca kąpiel, bądź zjedzenie czegoś na co już od dawna masz ochotę!
Trochę wyobraźni! Tyle wspaniałych rzeczy można zrobić, nawet małych, ale tylko dla siebie!


"Rozpieszczaj się, bądź swoim najlepszym przyjacielem"


4. Pamiętaj, że początek dnia jest bardzo ważny i nie dopuszczaj do tego, aby jakieś drobne niespodziewane wydarzenia wprowadziły cię w zły nastrój - jeśli są to drobiazgi to tak je właśnie postrzegaj, zdarza się i tyle, nic nie poradzisz jeśli np. stłuczesz szklankę, bądź rozlejesz mleko - nie ma co nad nim płakać, to niewielkie drobiazgi i w taki sposób je właśnie traktuj!

P.S na stronie e-sukces.com.pl możesz od razu zapisać się na codzienną dawkę motywacji z artykułami z e-sukcesu dotyczącymi motywacji, samodoskonalenia, rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia oraz szeroko rozumianego sukcesu

Licencja: Creative Commons
6 Ocena