Swetry są tym typem ubrań, które z łatwością mogą dać Ci stylowy look... Co prawda trendy w modzie zmieniają się dość często, jednakże dobrej jakości sweter jest ponadczasowy. Ten poradnik dostarcza Tobie podstawowe informacje na temat swetrów, aby pomóc Ci wybrać ten właściwy.

Data dodania: 2009-10-24

Wyświetleń: 2382

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Swetry są tym typem ubrań, które z łatwością mogą dać Ci stylowy look... Albo sprawić, że będziesz wyglądać jak osoba, która dotychczas żyła w jaskini i ominęła ją cała ewolucja w modzie! Co prawda trendy w modzie zmieniają się dość często, jednakże dobrej jakości sweter jest ponadczasowy. Zima za pasem, więc upewnij się, że posiadasz kilka stylowych swetrów w swojej garderobie. Pomogą Ci one przetrwać pluchę i niepogodę... a co najważniejsze, zrobić to z klasą! Ten poradnik dostarcza Tobie podstawowe informacje na temat swetrów, aby pomóc Ci wybrać ten właściwy.

Styl
Zarówno dla swetrów damskich jak i męskich, istnieje kilka stylów, które zawsze są na czasie: swetry z dekoltem w kształcie litery V, golfy, cardigany i kamizelki.
Sweter z dekoltem w kształcie litery V może być w wersji męskiej, wtedy dekolt jest stosunkowo mały, lub damskiej, dekolt jest głębszy i szerszy. Cardigany są zapinane z przodu na guziki i nie mają kołnierza. Golfy, to swetry z dodatkowym materiałem otulającym szyję, wywiniętym na zewnątrz. Golfy męskie są krótkie i wąskie, podczas gdy damskie mogą być bardzo duże i szerokie. Kamizelki czyli tzw. bezrękawniki, początkowo nosili tylko mężczyźni. W dzisiejszych czasach noszą je również kobiety i są one bardzo modne. Najczęściej spotykane są kamizelki typu pulower, z dekoltem w kształcie litery V. Pulower to określenie swetra wkładanego przez głowę (z ang. pull over).

Długość swetra
Podczas gdy swetry męskie nie powinny być zbyt długie (ani zbyt krótkie!), Panie mogą dopasować długość swetra do upodobań i potrzeb. Można zacząć od najkrótszych, takich jak bolerka- doskonałe na przyjęcia i imprezy. Narzuć na ramiona zamiast szala, poczujesz się kobieco i komfortowo! Swetry regularnej długości sięgającej bioder- ze ściągaczem lub bez, rękaw długi, krótki lub ¾... różnorodność stylów i wzorów jest nieograniczona, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Tuniki- sięgające za pupę, przydatne w bardzo zimne dni. Pozwalają wyglądać stylowo i nie przejmować się mrozem, zatuszują też niektóre mankamenty sylwetki! W wersji maxi swetry po prostu zamieniają się w sukienki- idealne do grubych rajstop i kozaków. W kombinacji z ogromnym wyborem kolorów i stylów możliwości są nieograniczone!

Jak dbać o swetry?...

chcesz wiedzieć więcej??? odwiedź nasz blog HotOutlet.pl!!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena