Artykuł poświęcony jest branży odzieżowej, a konkretnie sklepom i hurtowniom które oferują końcówki kolekcji renomowanych firm odzieżowych.

Data dodania: 2009-12-17

Wyświetleń: 4876

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się hurtownie odzieży outletowej, które oferują swoim klientom ubrania markowych producentów w bardzo niskich cenach. Sprzedawane w takich hurtowniach ubrania, to końcówki kolekcji lub nadwyżki produkcji, które odsprzedawane są przez producentów oraz sklepy, hurtowniom outletowym. W Polsce hurtownie sprowadzają tego typu odzież z zagranicy, z takich państw jak np. Anglia, Włochy, Francja czy Dania. Korzystają na tym zarówno hurtownie outletowe, jak i zagraniczni producenci oraz zagraniczne sklepy które zajmują się sprzedażą odzieży. Pozbywają się oni ubrań, które mogły by się i tak już u nich nie sprzedać. Hurtownie natomiast sprzedają te końcówki kolekcji z niewielką marżom, klientom indywidualnym oraz polskim sklepom odzieżowym.

Sprzedawane w polskich hurtowniach końcówki kolekcji, to różnego rodzaju odzież jak kurtki, spodnie i sukienki, a także obuwie. Wszystkie artykuły nie są używane i z reguły posiadają fabryczne opakowania oraz firmowe metki. Hurtownie często oferują końcówki kolekcji takich markowych firm jak Adidas, Nike, Puma, Mexx, Lewis, Wrangler oraz wielu innych, a zatem jest w czym wybierać. Ceny takiej odzieży mogą być niższe od ok. 30 do nawet 70 procent w porównaniu do cen rynkowych. Ubrania typu outlet oferowane są zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci w różnych rozmiarówkach.

Końcówki kolekcji sprzedawane przez hurtownie odzieżowe można kupować w różnych wariantach. Większość hurtowni sprzedaje ubrania na wagę, jednak coraz częściej oferowane są one w miksach, czyli klient może wybrać sobie takie ubrania w dowolnej ilości, jakie odpowiadają mu najbardziej. Hurtownie tego typu często prowadzą także bardzo korzystne programy lojalnościowe, więc stali klienci, mimo i tak już niskich cen, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. W Polsce pojawiają się także duże sieci sklepów, gdzie odzież typu outlet można kupować detalicznie. W większych miastach powstają wręcz całe centra handlowe gdzie można zakupić odzież z końcówek kolekcji.

Jeśli odzież typu outlet kupowana jest w znanych sieciach, czy dużych hurtowniach, możemy być raczej pewni, że jest ona wysokiej jakości i nie była używana. Jednak wielu internautów oferuje końcówki kolekcji znanych marek w portalach aukcyjnych. Kupując ubrania np. na Allegro należy uważać, gdyż wiele sprzedawanych tam artykułów odzieżowych nie odpowiada zamieszczanym tam opisom oraz zdjęciom. Najczęściej po prostu ubrania które według opisu powinny być wyprodukowane przez znanych producentów są zwykłymi podróbkami z Chin. Dlatego jeśli już musimy kupować ubrania z końcówek kolekcji za pomocą portali aukcyjnych, należy dokładnie sprawdzić użytkownika wystawiającego takie ubrania i upewnić się w takim stopniu jakim jest to tylko możliwe, czy towar odpowiada opisom umieszczonym przez sprzedawcę. W wypadku kupna przez internet na korzyść klienta przemawia ustawa, która umożliwia zwrot zakupionego w internecie towaru w nie naruszonym stanie w ciągu 7 dni od momentu jego otrzymania.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena