Podstawowym sprzętem wędkarza jest zawsze dobra wędka i w tym wypadku nie ma nawet co dywagować. Mimo tego oczywistego faktu, istnieje dość spora lista rzeczy wędkarzowi niezbędnych, które naprawdę warto jest przy sobie mieć w czasie połowu niezależnie od tego, gdzie i kiedy będziemy łowić. Jedna z takich rzeczy są torby wędkarskie.

Data dodania: 2014-03-17

Wyświetleń: 1323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na ryby z dobrą torbą

Wyjazd na ryby, a nie na wczasy z rodziną

Wielu zapalonych wędkarzy, zwłaszcza tych staromodnych, jest pewnie święcie przekonanych o braku konieczności posiadania specjalnej torby. W końcu za torby wędkarskie mogą służyć w zasadzie wszystkie torby leżące gdzieś w domu. Trochę inaczej wygląda kwestia jeśli chodzi o spakowanie wędki, ale to już trochę inna sprawa. Fakt faktem, że w przypadku wyjazdu na ryby nie trzeba się pakować tak, jak na tygodniowy wyjazd z całą rodziną, ale trzeba pamiętać, że warunki będą specyficzne.

Nie trzeba nic wielkiego…

Zwykłe torby wędkarskie wcale nie muszą być jakoś specjalnie drogie czy skomplikowane, by korzystanie z nich było wielką pomocą w czasie wyprawy na ryby. Najważniejsze jest w zasadzie, by były one poręczne, nie przeszkadzały i co właściwie powinno być wymieniane w pierwszej kolejności, torby wędkarskie powinny być wykonywane z materiału, który nie przemoknie. Nie da się łowić ryb z daleka od wilgoci, a pech płata takie figle, że torba zazwyczaj jest jej jeszcze bliżej, niż sam wędkarz. Przemoczona torba z zawilgoconym na długie dni wnętrzem to nic przyjemnego.

…ale odrobina luksusu nie zaszkodzi

Wędkarstwo to piękne hobby i chociaż torby wędkarskie na pewno nie są w jego centrum, to dzięki nim można naprawdę ułatwić sobie życie. Tyczy się to w szczególności dużych toreb wędkarskich, które niestety nie zawsze będą wyjątkowo łatwe w przenoszeniu, ale mogą posiadać chociażby specjalne stelaże, które dzięki dwóm wprawnym ruchom zamieniają się w krzesełka idealne do postawienia na brzegu jeziora. Tego typu udogodnień jest naprawdę sporo.

Czas pomyśleć o przynętach

Różne metody łowienia wymagają bardzo różnych przynęt i spławików. Większość wędkarzy na nie przygotowane przeróżne pudełeczka, w których segregacja wychodzi lepiej lub gorzej. Istnieją też specjalne torby wędkarskie, w których problem ten rozwiązano po prostu zawodowo i za niewielką dopłatą można wyposażyć typowy model torby w specjalne przegródki przypominające profesjonalną szafkę narzędziową.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena