Kiedy budujemy sobie dom bądź też kupujemy lub remontujemy mieszkanie z pewnością nie możemy zapomnieć o tak istotnej rzeczy jaką jest ogrzewanie naszego miejsca zamieszkania.

Data dodania: 2009-10-23

Wyświetleń: 3136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 I wcale nie chodzi tu jedynie o to czym będziemy grzali w naszym domu, ale również o to w jaki sposób to ciepło będzie się dostawało do poszczególnych pomieszczeń - czyli o grzejniki.
Jeszcze kilkanaście lat temu nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o urządzenia rozprowadzające ciepło w domostwie. Praktycznie wszyscy posiadali wtedy ciężkie i mało eleganckie grzejniki żeberkowe. Były one montowane do ścian domów haczykowatymi, metalowymi uchwytami, które po dłuższym czasie osiadały powodując nieestetyczne przekrzywienie się grzejnika.

Obecnie producenci prześcigają się w coraz to bardziej nowatorskich pomysłach i rozwiązaniach. Bardzo dobrym przykładem mogą być chociażby grzejniki łazienkowe. Obecnie nie tylko dają nam one bardzo dużo ciepła, ale również doskonale możemy je wkomponować do wystroju naszych łazienek.

Wiele osób idzie jeszcze o krok dalej, można bowiem z takiego grzejnika zrobić ściankę działową. Oczywiście wymaga on wtedy odpowiedniej zabudowy, nie mniej jednak całość wygląda naprawdę wyjątkowo. Grzejniki łazienkowe jakie możemy kupić w naszych sklepach są dostępne niemal w każdym rozmiarze i kształcie. Są także grzejniki elektryczne, które służą także jako suszarka do ręczników i różnego rodzaju szmatek.

Dzięki temu bez problemu możemy je dopasować do kształtu, a także wielkości naszej łazienki. Ceny tego typu urządzeń zależą od ich wydajności, wielkości oraz oczywiście od producenta i marki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena