Woda, palmy, muskające skórę światło – czy taki wypoczynek jest realny zimą w centrum miasta? Jak się okazuje, tak. W zawrotnym tempie rośnie popularność słonecznych łączek, czyli programu stworzonego na wzór naturalnego słońca. Taki relaks - w połączeniu z egzotyczną aranżacją - jest serwowany przez luksusowe hotele i SPA.

Data dodania: 2009-10-19

Wyświetleń: 2109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słońce ma ogromne znaczenie dla naszego życia – wpływa zarówno na klimat, na roślinność, jak i na nasze codzienne sprawy. O dużym wpływie światła na nasze zachowanie i samopoczucie przekonujemy się zwłaszcza jesienią i zimą, gdy mamy go znacznie mniej niż latem. Wówczas słońce wschodzi później, a zachodzi wcześniej – często więc zdarza się, że nasz kontakt ze światłem jest bardzo ograniczony. Na znacznie mniejszy dostęp do światła reaguje bardzo wiele osób, często nie zdając sobie z tego sprawy. Już jesienią pojawia się rozdrażnienie, częste uczucie senności, nieuzasadniony smutek i kłopoty z koncentracją. Sezonowa depresja dotyczy najczęściej kobiet, ale ten problem nie omija również mężczyzn. Gdy dokuczają nam zmęczenie i przygnębienie spowodowane zbyt małą ilością światła, z pewnością powinniśmy pamiętać, że możemy skutecznie przeciwdziałać tym stanom. Z pomocą mogą przyjść między innymi coraz powszechniej stosowane słoneczne łączki, instalowane w nowoczesnych hotelach, centrach odnowy biologicznej i ośrodkach SPA.

Czym jest właściwie słoneczna łączka? Jest to innowacyjny program rewitalizacji i zdrowego opalania. Inspiracją dla stworzenia urządzenia było naturalne słońce – słoneczne łączki Vital Sun emitują zatem nie tylko promienie UVA i UVB, ale również pełne spektrum naturalnego światła słonecznego i promieniowanie podczerwone. Zastosowanie wyselekcjonowanych fal promieniowania UV i IR wykazuje korzystny wpływ dla ludzkiego organizmu – słoneczna łączka to nie tylko zdrowa opalenizna, ale i wspaniały sposób na relaks i poprawę samopoczucia oraz wzmocnienie sił witalnych. Vital Sun daje światło widoczne dla oka, a w połączeniu z ciekawym, egzotycznym wystrojem sali może stanowić bardzo przyjemny substytut wakacyjnej atmosfery. Nic więc dziwnego, że w pokojach z urządzeniem można znaleźć bardzo często tropikalne rośliny, fototapety przedstawiające plażę i ocean, czy chociażby zieloną, „trawopodobną” wykładzinę. Vital Sun robi szczególne wrażenie na basenie, gdzie prócz wysokiej temperatury, kojarzącej się z wakacjami mamy również wodę. W takim miejscu można nie tylko popracować nad swoją kondycją fizyczną, ale również nad opalenizną i witalnością. Taki relaks będzie strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla osób, które w czasie chłodnych dni zaczynają ze zdwojoną siłą tęsknić za morzem.

W salonach SPA od dawna wykorzystuje się pozytywny wpływ natury na ludzkie zmysły. Za sprawą ciekawych dźwięków (np. śpiewu ptaków, szumu fal), relaksujących aromatów i kolorów można stworzyć unikalną, relaksującą atmosferę, która pozwala na pełen relaks i wyciszenie. Słoneczna Łączka zdaje się kontynuować ten nurt poprzez wykorzystywanie światła i jego wpływu na ludzkie samopoczucie. Coraz większa popularność tego programu może być związana z dużym zapotrzebowaniem na usługi relaksujące i poprawiające nastrój. Wielu ludzi, chociażby ze względu na obowiązki zawodowe, nie może sobie pozwolić nawet na kilkudniowe wczasy. Długie godziny spędzane w zamkniętych pomieszczeniach, stres i brak czasu na zaplanowanie kilku dni odpoczynku mają swój wpływ na nasz stan. Obecność salonów, w których w środku zimy możemy wypocząć wśród egzotycznej przyrody i promieni światła jest zatem bardzo potrzebna – nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach, gdzie ludzie tak samo tęsknią za słońcem. Egzotyka w połączeniu z zimą i centrum miasta kojarzy nam się dość bajkowo, ale akurat ta bajka jest całkiem realna i może nam skutecznie poprawić humor, nawet w przerwie na lunch.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena