Czy ubezpieczenia komunikacyjne na Polskim rynku są drogie?Większość kierowców uważa że tak a jak jest faktycznie?Na jakie zniżki moża liczyć kupując ubezpieczenie OC?

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 3611

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku lat ubezpieczenia oc stały się obowiązkowe, kierowcy od początku starają się znaleźć korzystne zniżki, na to ubezpieczenie. Wpływ na obniżenia składki  ubezpieczenia oc, ma wiek kierowcy, a także jego miejsce zamieszkania oraz dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. Rozsądny kierowca zanim wybierze ubezpieczyciela, dokładnie sprawdza ofertę każdej firmy ubezpieczeniowej, to dzięki analizie kosztów, wybierają najkorzystniejszą. Kierowca, który szuka obniżenia kosztów, nie jest jednocześnie kierowcą nieodpowiedzialnym ponieważ wysokość składki za ubezpieczenia oc nie ma wpływu na odpowiedzialność kierowcy, na drodze. Kierowca może płacić bardzo wysokie albo bardzo niskie składki, a to ż żaden sposób nie będzie przekładać się na to, jakim jest kierowcą. Przy wyborze firmy ubezpieczeniowej kierowca sugeruje się wysokością składki na ubezpieczenia oc, a także opinią o firmie, prestiżowe firmy przyciągają nowych klientów, ale ich oferta ubezpieczenia oc nie zawsze jest zachęcające, składki czasem są zbyt drogie, dla przeciętnie zarabiających kierowców. Z tego powodu kierowcy Ci, szukają innych, mniej znanych firm ubezpieczeniowych.

Wiemy już, że na obniżenie składki na ubezpieczenia oc wpływa miejsce zamieszkania kierowcy. Kierowca, który mieszka w większej miejscowości, płaci wyższą składkę, bo narażony jest na więcej stłuczek samochodowych natomiast, kierowcy, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach, płacą niższe składki za ubezpieczenia oc. Nie wszyscy kierowcy zgadzają się z takim podziałem, bo miejsce zamieszkania nie powinno wpływać na wysokość składki za ubezpieczenia oc. Kierowca może mieszkać, w różnych miejscowościach, a prowadzić samochód w innym.  Kierowcy z mniejszych miejscowości, cieszą się, że składka na ich ubezpieczenia oc zostały im obniżone. Dzięki temu ponoszą mniejsze koszty utrzymania samochodu, taki podział związany jest także z zarobkami, gdyż mieszkańcy z małych miejscowości zarabiają znacznie mniej, niż kierowcy z dużych miast. Firmy ubezpieczeniowe starają się w ten sposób wyjść na przeciw kierowcom i zrozumieć ich oczekiwania.

Następne obniżenie składki na ubezpieczenia oc , dotyczą wieku kierowców. Kierowcy, którzy prowadzą krócej płacą wyższe składki na ubezpieczenie. Taka obniżka dla starszych doświadczeniem kierowców jest bardzo uczciwym rozwiązaniem. Kierowcy, którzy mają mniejsze doświadczenie na drodze, powoduję więcej stłuczek, dopiero kiedy wykażą się oni doświadczeniem, brakiem wypadków mogą liczyć na obniżenie składek na ubezpieczenia oc. Kierowca, który dopiero zaczyna prowadzić może tylko powiedzieć, że jest dobrą kierowcą, w takie słowa nie uwierzy żaden ubezpieczyciel, bo byłoby to z jego strony nierozsądne. Kierowcy bardzo doceniają, to że ich doświadczenie ma znaczenie, na wysokość składki na ubezpieczenia oc, jedno ich zastrzeżenie to oczekiwanie na czas, obniżenia składki na ubezpieczenia oc. Kierowcy chcieliby aby ich ubezpieczenia oc, były tańsze już po roku, ale na znaczną obniżkę mogą liczyć dopiero po kilku latach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena