Subiektywnym okiem o ... modzie !
Kolory Złotej Polskiej Jesieni w Twojej garderobie
Na przekór pogodzie tj. chłodnej temperaturze namawiam do kupowania i komponowania ciepłych, energetycznych, optymistycznych  kolorów w swojej garderobie.

Data dodania: 2009-10-13

Wyświetleń: 2522

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś chciałam Was - Drogie Panie zatrzymać w biegu, pomiędzy pracą a domem,  zaciekawić, uwrażliwić na …. Kolory …kolory,  które widzimy na co dzień w przyrodzie.  Mam tu na myśli barwy: drzew, liści, krzewów, trawy . Wszystkie barwy natury w świetle jesiennego słońca!

Nie bez znaczenia jest  metafora:  Złota Polska Jesień. Od września do listopada, otaczają nas CIEPŁE – jesienne kolory. Ciepłe czyli te, które w swoim „składzie” mają dodany pigment  żółty.

Do tych kolorów zaliczają się min.  żółcienie: musztarda, słonecznik, zieleń:  zgniła, oliwki,  ciemny turkus, brąz- mleczna czekolada, czerwienie: w odcieniach rudości, buraczka oraz pomarańcz.

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ten artykuł został pobrany na poniższe strony:

http://znaczenie-kolorow.abalm.pl/
Podobne artykuły
Siedem dni stworzenia – czy to siedem tysięcy lat? Analiza biblijnej metafory

Siedem dni stworzenia – czy to siedem tysięcy lat? Analiza biblijnej metafory

Księga Rodzaju opisuje stworzenie świata w siedmiu dniach, co od wieków budzi zainteresowanie teologów, filozofów i naukowców. Tekst ten bywa czytany zarówno dosłownie, jak i symbolicznie. Jedna z interpretacji sugeruje, że każdy dzień może odpowiadać tysiącowi lat, co otwiera dyskusję o relacji między biblijną narracją a współczesnym rozumieniem czasu i świata.

Symbolika kolorów w różnych kulturach na przestrzeni wieków

Symbolika kolorów w różnych kulturach na przestrzeni wieków

Kolory nigdy nie były tylko kolorami. Od starożytnych rytuałów po współczesne reklamy – to one decydowały, kto jest królem, kto wdową, a kto heretykiem. Niebieski kiedyś był cenniejszy niż złoto, a biały oznaczał śmierć. Co kultura, to inna paleta skojarzeń, a niektóre z nich przetrwały do dziś, mimo że ich pierwotne znaczenie dawno straciło sens.