Czy ubezpieczenia online są popularne na Polskim rynku ?Czy klienci Polskich Towarzystw Ubezpieczeniowych kupują ubezpieczenia za pośrednictwem internetu i jakie są opinie na temat takich ubezpieczeń?

Data dodania: 2009-10-13

Wyświetleń: 3442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnim czasie stykamy się z tematem ubezpieczenia onlinie, możemy przeczytać publikacje, pozytywnie i negatywnie odnoszące się do tego tematu, ogólnie możemy powiedzieć, że ubezpieczenia online to ubezpieczenia, dostępne poprzez Internet. Są to wszystkie ubezpieczenia, czyli ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia pracownicze, ubezpieczenia nieruchomości czy inne ubezpieczenia, cennych przedmiotów. Są zwolennicy i przeciwnicy takich ubezpieczeń, obie grupy mają swoje argumenty, jednak nie wszystkie negatywne opinie mają swoje potwierdzenie w faktach, to samo dotyczy pozytywnych. Możemy powiedzieć, że opinie te są przede wszystkim subiektywne i brakuje w im obiektywizmu. Na temat ubezpieczenia online może napisać każdy, wcale nie musi być specjalistą w tej kwestii,  prawdopodobnie to jest powód powstawania negatywnych opinii na temat tego produktu, osoby te po prostu obawiają się takiej nowości, dlatego starają się ją obrazić. Takie coś, pomaga im w wytłumaczeniu sobie, dlaczego z niej nie korzystają, niestety ale jest to zachowanie bardzo krzywdzące dla firm ubezpieczeniowych, ale taka osoba nie zdaje sobie sprawy ile szkody przynosi.

Pozytywne opinie na temat ubezpieczenia online, nie są tylko promocją produktu, większość z nich została napisana przez firmy ubezpieczeniowe lub zadowolonych klientów. Dla osób, które zastanawiają się, czy ubezpieczenia online są dobrym produktem,najlepiej jest  aby posłuchali opinii zwykłych ludzi. Takie opinie są bardziej cenne, bo firmy ubezpieczeniowe, zawsze będą chwalić swój produkt. Opinie na temat ubezpieczeń online są obecne na wszystkich forach internetowych, związanych z ubezpieczeniami lub produktami finansowymi. Fora te muszą być całkowicie niezależnie, jeśli opinia ma być wartościowa. Jak się okazuje miejsca takie wykorzystywana są także do reklamy. Z całą pewnością reklamą będzie, opinia ubezpieczenia online tej firmy są najlepsze, tylko do niej mam zaufanie, tylko tutaj najniższe składki i najmilsza obsługa. Oczywiste jest to, że trzeba się reklamować, ale należy robić to w etyczny sposób. Forum internetowe to nie miejsce, gdzie należy umieszczać oferty firm ubezpieczeniowych. Jeśli uważamy, że ubezpieczenia online są dobrym produktem, to napiszmy o tym, ale nie wymieniajmy firm, bo jest to nieuczciwa konkurencja.

Negatywy odnośnie produktu, ubezpieczenia online są pisane przede wszystkim przez konkurencję nie mówi się o tym, że ubezpieczenia online są złe, ale o tym, że ubezpieczenia tej firmy, są złe. Takie opinie wprowadzają niepotrzebne zamieszanie, ale klienci coraz rzadziej w nie wierzą.  Internet stał się miejscem, gdzie konkurencja między firmami ubezpieczeniowymi, jest bardzo mocna. Coraz rzadziej spotykamy się z rzeczywistymi opiniami niezadowolonych klientów, bo ubezpieczenia online,  jest produktem na miarę naszych czasów. Jest on nowoczesny i bardzo dostępny, dodatkowy atut to łatwa obsługa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena