Artykuł na temat stylizacji paznokci różnymi metodami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, co wybrać i jak pielęgnować paznokcie po zabiegu.

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 4431

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ciepłe, letnie dni niestety już na dobre odeszły w zapomnienie, jednak wraz z końcem lata i początkiem jesieni nadszedł czas wyjść na przeróżne zabawy i dyskoteki.

Coraz częściej zatem panie odwiedzają fryzjerki i kosmetyczki w celu upiększenia się na weekendowe zabawy. Warto wspomnieć, że oprócz ładnej sukienki, nowej fryzury i wyrazistego makijażu dobrze prezentują się długie, pomalowane, niecodzienne paznokcie.

Nie wszystko złoto...

Kiedy już zdecydujemy się na jakiś wyszukany manicure i zechcemy udać się do kosmetyczki warto przemyśleć dobrze, który gabinet kosmetyczny wybrać. W każdym większym mieście wybór przeróżnych salonów kosmetycznych jest wprost ogromny. Niektóre z nich nastawiają się na kompleksową obsługę swoich klientów, począwszy od manicure, pedicure, przez fryzjerstwa, a na solarium kończąc. Niekóre zaś nastawiają się na węższe specjalizacje. Jednak nie to powinno być najważniejsze. Wybierając salon, należy skupić się na zabiegu, który będzie dla nas wykonywany, a konkretnie na osobie wykonującej. Powinniśmy kierować się do osób, przede wszystkim z doświadczeniem oraz odpowiednim wykształceniem. Jeżeli chcemy założyć sobie tipsy, bądź paznokcie żelowe lub akrylowe poszukajmy osoby odpowiednio przeszkolonej w tej właśnie specjalizacji, nie koniecznie musi być to szkoła wyższa, ale renomowane studium specjalistyczne jest jaknajbardziej na miejscu.

Jeżeli zabieg przeprowadzony zostanie nie umiejętnie to jego skutki mogą być dość przykre. Dla przykładu założone tipsy lub paznokcie żelowe mogą po bardzo krótkim czasie odpaść.

Co wybrać

Nie jest tajemnicą, że ładne ale zarazem długie paznokcie niestety nie należą do praktycznych. Dlatego zanim podejmiemy decyzję odnośnie ich długości oraz rodzaju powinnismy zastanowić się czy po weekendzie, nadal będziemy w stanie normalnie z nimi funkcjonować. Długie tipsy nie są wskazane dla kobiet, bardziej aktywnych zaowodowo oraz mlodych matek gdyż mogą one znacznie utrudnić wypełnianie codziennych obowiązków. Jednak i dla tych Pań sprawa nie jest przekreślona. Doskonałą alternatywą dla tipsów jest stylizacja paznokci na tak zwany french. Paznokcie tak wystylizowane są, krótsze i bardziej stonowane, jednak nie pozbawione eleganckiego i bardzo estetycznego wyglądu.

Po zabiegu

Kiedy już "nowe" paznokcie są zrobione nie zapomnijmy zapytać kosmetyczki, która wykonała zabieg w jaki sposób należycie zadbać i pielęgnować paznokcie. Zapytajmy czego powinniśmy się wystrzegać oraz kiedy założone tipsy trzeba będzie ściągnąć lub uzupełnić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena