Informacji odnośnie zdrowego stylu życia jest ogrom. Generalnie jednak wszystkie zbiegaja się do  jednego. Do natury. Co więc robić i przede wszystkim co jeść aby być zdrowym?

Data dodania: 2009-10-01

Wyświetleń: 2163

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dobie internetu wiadomości rozprzestrzeniają się momentalnie. Dlatego też corazwięcej osób dowiaduje się o czymś co nazywa się Codex Alimentarius. Ma on zakazać używanie suplementów żywieniowych jako szkodliwych dla zdrowia.

Nie wiem jaki będzie tego efekt ale wiem,że niebawem będziemy mogli się o tym przekonać. Bardzo jestem ciekaw tego, gdyż sam stosuję suplementy(konkretnie to jeden suplement) w codziennym życiu.

Co jednak tak naprawdę jeść skoro może nam za chwilę braknąć suplementów. To co zobaczyłem na tym filmie po prostu mnie zamurowało. Oczywiście po raz kolejny natura ma dla nas rozwiązanie. Mowa bowiem o jedzeniu jedynie surowych owoców i warzyw.

Będąc uczciwym sam muszę przyznać, że jeszcze jakiś czas temu nawet nie słuchałbym tego. Tymczasem dziś rozumiem, że jedzenie surowego jedzenia może być lekarstwem na wszelkie choroby, których jest coraz więcej i na które coraz więcej osób choruje.

Fakt, który przemawia za tym stylem życia to ludzie, którzy są żywym dowodem na jego skuteczność. Zdaję sobie sprawę, że przejść na taki tryb życia nie jest łatwo, zwłaszcza jeżeli tyle czasu nabywamy innych nawyków żywieniowych.

Jest jeszcze kwestia finansowa takiego stanu rzeczy. Zastanów się. Nie kupujesz ani mięsa ani wędlin ani żadnych innych artykułów, które musisz ugotować aby zjeść... ahh no i właśnie gotowanie. Skoro nie gotujesz, to pozostają Ci jeszcze pieniądze, które musiałbyś wydać na gaz lub prąd, który stisujesz aby przygotować potrawy.

To może nie są duże pieniądze ale kiedy pomyślisz o nich w perspektywie całego roku, to mogą one złożyć się na całkiem ładną sumę, która odpowiednio użyta może być przecież początkiem dochodu pasywnego. Oczywiście największą korzyścią wynikającą z odżywiania się surowymi owowcami i warzywami to TWOJE ZDROWIE a to jest przecież bezcenne.

Nikogo nie chcę tutaj do niczego nakłaniać a jedyniedać pod rozwagę coś co może uratować masę istnień luddzkich bo decyzja należy do każdego z nas.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena