Z najnowszego raportu opracowanego przez firmę doradztwa finansowego Expander wynika, iż korzystniej jest przenieść kartę kredytową do innego banku niż starać się w nim o wydanie nowej.

Data dodania: 2009-09-29

Wyświetleń: 2304

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z najnowszego raportu opracowanego przez firmę doradztwa finansowego Expander wynika, iż korzystniej jest przenieść kartę kredytową do innego banku niż starać się w nim o wydanie nowej. Pozyskanym w ten sposób klientom, banki oferują oprocentowanie niższe od dotychczasowego nawet o połowę oraz bardzo często podwyższenie limitu zaciąganego kredytu o co najmniej 20 procent. Getin Bank pozwala na zwiększenie limitu o 30 procent, a inne banki takie jak Millenium, Polbank i Mulibank o 20 procent.
Karty kredytowe cieszą się coraz większa popularnością gdyż są tanie i wygodne. Spłacając zadłużenia w terminie, przez pewien czas nie trzeba płacić odsetek. Problem pojawia się gdy zobowiązania nie zostaną spłacone w terminie. W takim przypadku dług trzeba zwrócić wraz z odsetkami w wysokości nawet 20 procent. Ciekawym sposobem na pomniejszenie tak dużego oprocentowania jest przeniesienie karty do innego banku. W ten sposób możemy zapłacić o połowę mniej odsetek.
Coraz częściej banki postrzegają w tym swoją szansę na dodatkowe zyski. Prześcigają się z konkurencją w uatrakcyjnianiu oferty kart kredytowych. Na przykład nBank i Getin Bank przez trzy miesiące nie pobierają odsetek od niespłaconego w terminie zadłużenia. Kredyt Bank i Multi-bank przez pierwszy rok obniżają oprocentowanie odpowiednio do 9,99 procent i 9,90 procent. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla tych którzy nagle wpadli w tarapaty finansowe - mówi Jarosław Sadowski z Expadnera. Dzięki temu ich zadłużenie nie będzie się powiększać tak gwałtownie. Niestety w takich ofertach nie brakuje sprytnych kruczków. Na przykład po zakończeniu okresu promocyjnego w Getin Banku naliczane oprocentowanie będzie tylko o 1 procent niższe niż na poprzedniej karcie, jednak minimalne oprocentowanie wynosi 18 procent.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena