Na początku przemyśl, jakie kryteria powinien spełniać bank, któremu powierzysz swoje pieniądze. Co jest dla Ciebie ważne.

Data dodania: 2018-06-07

Wyświetleń: 626

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oddział banku znajdujący się w okolicy


Nie korzystasz z internet? Wolisz swoje sprawy załatwiać osobiście? Na pewno istotnym czynnikiem przy wyborze banku, w którym otworzysz konto osobiste będzie liczba placówek, które funkcjonują w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania. Zapewni Ci to łatwy dostęp do własnych pieniędzy, a także oszczędność czasu, jeśli oddział banku znajduje się "tuż za rogiem".
 

Obsługa w banku


Na pewno lubisz być traktowany indywidualnie i cenisz sobie załatwianie spraw w miłej atmosferze.

Uwaga! To ważne, by osoba obsługująca klientów w placówce banku była kompetentna, jasno i zrozumiale tłumaczyła treść umów oraz precyzyjnie informowała o charakterze oferowanych produktów finansowych.
 

Dostęp do konta przez internet


Jeśli cenisz sobie załatwianie spraw bez wychodzenia z domu, doskonałym rozwiązaniem będzie korzystanie z internetowego konta bankowego.

Uwaga! W tym przypadku ważnym czynnikiem warunkującym wybór banku będzie szeroka gama usług, z których będziesz mógł korzystać przez internet.
 

Nowoczesny bank i szeroka oferta usług


Te cechy będą na pewno dla Ciebie istotne, gdy nie jest Tobie straszny postęp technologiczny i cenisz sobie wszelkie nowatorskie rozwiązania stosowane przez banki, a każda nowość świadczona na rzecz klientów i usprawniająca korzystanie z usług bankowych jest dla Ciebie oznaką postępu i miarą jakości.
 

Sieć bezpłatnych bankomatów


Banki prowadza różną politykę dotyczącą bankomatów. W niektórych bankach klient może wypłacać pieniądze bez ponoszenia kosztów jedynie we własnej sieci bankomatów. Inne oferują bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, a czasem także za granicą.

Uwaga! Jeżeli cenisz sobie łatwy dostęp do swoich pieniędzy za pomocą bankomatów powinieneś brać ten czynnik pod uwagę.
 

Niskie koszty karty płatniczej


Jeżeli nie lubisz nosić przy sobie większych kwot w gotówce i za wygodę uznajesz płatności bezgotówkowe dokonywane kartą płatniczą, przyjrzyj się ofercie banków w tym zakresie.

Uwaga! Możesz znaleźć oferty, w których nic nie zapłacisz za wydanie i korzystanie z karty płatniczej lub gdzie będziesz musiał spełnić kilka dodatkowych warunków, aby tych opłat uniknąć.
 

Wysokie oprocentowanie depozytów


Ten czynnik będzie miał duże znaczenie przy wyborze banku, gdy chcesz trzymać swoje oszczędności w banku i boisz się zainwestować je w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe.

Uwaga! Kryteriów wyboru banku jest znacznie więcej, dlatego musisz wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. Znacznie może mieć też renoma oraz opinie o banku., Warto więc zapytać znajomych z ofert jakich banków korzystają i czy są z nich zadowoleni. Najlepiej jednak przejrzyj i sam porównaj oferty interesujących Cię produktów i usług w różnych bankach. Możesz też udać się do wybranej placówki i porozmawiać z konsultantem o szczegółach.

Licencja: Creative Commons