Jednym z najczęściej pojawiających się głosów przeciwko NLP jest zarzut nadmiernej ceny szkoleń - które potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych za jeden weekend.

Data dodania: 2009-09-25

Wyświetleń: 1933

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie sposób nie przyznać przeciwnikom NLP racji - wiele szkoleń NLP jest faktycznie bardzo drogich, w porównaniu do przeciętnych zarobków w Polsce. Można oczywiście dyskutować, że są to szkolenia warte swojej ceny - i szczerze uważam, że są. Ale zamiast tego, może lepiej po prostu wskazać na możliwości tańszego i łatwiejszego udziału w szkoleniach NLP?

Nazywam się Artur Król, jestem coachem i trenerem. Przez ostatnie pięć lat wziąłem udział w ponad pięćdziesięciu szkoleniach z rozwoju osobistego. Przy ich normalnych cenach rynkowych, musiałbym wydać na nie ogromne kwoty. Wydałem dużo mniej - i chce się z Tobą podzielić niektórymi metodami, które na to pozwalają. W poniższym artykule, chciałbym przedstawić kilka propozycji, dzięki którym możesz samemu nauczyć się czegoś więcej odnośnie NLP, za darmo lub z bardzo niewielką inwestycją finansową.

1. Skorzystaj z darmowych źródeł. Nie mówię tutaj o ściąganiu pirackich nagrań wideo czy audio, bo mówiąc szczerze, nie jest to potrzebne. Zamiast tego, jeśli tylko znasz język angielski, możesz skorzystać z przebogatych zasobów dostępnych w internecie. Serwisy takie jak www.nlpweekly.com czy www.23nlpeople.com oferują ogromną wiedzę całkowicie za darmo. Coraz większa grupa trenerów umieszcza swoje nagrania w internecie, na Youtube, Vimeo lub w innych serwisach. Niektórzy umieszczają nawet całe e-booki lub kursy internetowe, w zamian za rejestrację do ich newslettera. Korzystaj z tego.

A jeśli nie znasz dostatecznie angielskiego, to znajdziesz nieco takich materiałów w Polsce. A także dużo darmowych materiałów do nauki języka angielskiego, więc przy odrobinie samozaparcia, będziesz mógł skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw zachodnich materiałów.

2. Skontaktuj się z firmą i zapytaj się o możliwe zniżki na udział w szkoleniu. Może mógłbyś zorganizować grupę i wejść na szkolenie za darmo? A może potrzebują asystenta? Kogoś, kto sprzedawałby towary w sklepiku szkoleniowym, zajął się kamerą albo cateringiem? Zapytaj - odpowiedź może Cię zaskoczyć.

3. Zaproponuj barter, jeśli tylko masz jakieś umiejętności, które można sprzedać. Może akurat potrzebują grafika? Webmastera? Copywritera? A może kogoś do obróbki filmów? Albo może potrzebują muzyki do swoich nagrań, a Ty zajmujesz się jej produkcją? Pytaj, zawsze jest wiele możliwości.

4. Sam zorganizuj szkolenie danego trenera w swojej okolicy. Umów się z trenerem, że zorganizujesz mu grupę na szkolenie w swojej okolicy. Możesz wtedy nie tylko wejść na takie szkolenie za darmo, ale też zarobić. Oczywiście, to rozwiązanie wymaga najwięcej pracy, ale daje też najwięcej korzyści. Zwykle masz wtedy osobisty kontakt z trenerem również poza szkoleniem, dzięki czemu dowiesz się od niego dużo więcej niż zwykle.

Mam nadzieję, że tych kilka propozycji Ci się spodobało i możesz z nich skorzystać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena