Swoje narodziny kalosze zawdzięczają przede wszystkim rybakom, a także wszelkim fachom wymagającym cały czas moczenia butów, później w czasie dziecięctwa moich ojców kalosze były zabukowane dla najmłodszych i jak wszystkie rzeczy wtedy były po prostu okropne tak jak wszystkie rzeczy w tamtych czasach

Data dodania: 2009-09-23

Wyświetleń: 2449

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

    Swoje narodziny kalosze zawdzięczają przede wszystkim rybakom, a także wszelkim fachom wymagającym cały czas moczenia butów, później w czasie dziecięctwa moich ojców kalosze były zabukowane dla najmłodszych i jak wszystkie rzeczy wtedy były po prostu okropne tak jak wszystkie rzeczy w tamtych czasach wyglądały ohydnie, wykonane z chałturniczej ciemnej lub granatowej gumy.

    Miały za zadanie wyłącznie ochraniać  nóżki przed wodą.
Całe szczęście czas się zmienił i teraz buciki od najmniejszych do największych którym na imię kalosze są po prostu najwspanialsze.

    Pokazują się we wszystkich kolorach i wzorach jakie tylko możemy sobie wymarzyć.
Bawiąc się niedawno na urlopie w stolicy cudownego obuwia Barcelonie ujrzałam kaloszki dla niemowlaka a raczej dla małego dziecka w motyw panterki nie widziałam nigdy szybciej takiego cuda na butach !!!!!!!!!

    Z pewnością jedyną ich rolą była ozdoba nóżki ale i tak widok zapierał dech w piersiach. Bardzo funkcyjnymi i miłymi w noszeniu a także prekursorem była firma EMU, już w poprzednim sezonie pojawiły się na rynku kalosze Emu z wypełnione wełną merynosów – buty te idealnie chronią przez zimnem, stopa otoczona jest przyjemnym w dotyku „futerkiem”.

    Mimo że wszystkie kalosze są przepiękne to na pewno te malutkie najbardziej olśniewają, ja sama lubię poprzyglądać się kaloszom w bajeczne wzory ale sama dla siebie nieprzerwanie wybieram te jednolite mają podstawową zaletę pasują do każdego ubioru.
    Najbardziej ubóstwiam swoje czarne kaloszki Irmy emu na Kożuchu, mimo to lubię też za szarymi które są niezastąpione do rozwlekłych wełnianych swetrów czy tunik w sam raz na jesień.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena