Gdy już uda ci się umówić na randkę okazuje się, że najtrudniejsze dopiero przed tobą. Chcesz wypaść jak prawdziwy mężczyzna i dać z siebie wszystko, dlatego koszta wykraczają często poza twój budżet. Ten artykuł pomoże ci się przekonać, że pieniądze to nie wszystko.

Data dodania: 2009-09-19

Wyświetleń: 4923

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy już uda ci się umówić na randkę okazuje się, że najtrudniejsze dopiero przed tobą. Chcesz wypaść jak prawdziwy mężczyzna i dać z siebie wszystko, dlatego koszta wykraczają często poza twój budżet. Ten artykuł pomoże ci się przekonać, że pieniądze to nie wszystko.

książę czy żebrak

Zastanów się najpierw, jakie wrażenie chcesz wywrzeć na wybrance. Często trudno jest podchodzić do spraw damsko – męskich niematerialnie. Każdy z nas chce uchodzić za osobę majętną, żyjącą na wysokim poziomie czyli za tak zwaną dobrą partię. 

Randka jest okazją, żeby zaprezentować się z dobrej strony. Warto jednak pamiętać, że randka jest wstępem do dalszej znajomości i dlatego nie należy grać kogoś, kim się nie jest. 

Mniej wystawna randka wcale nie musi być gorsza. Poza tym, nie chcesz przecież, by kobieta skupiła się na twoim portfelu, zamiast na tobie. Dlatego pozostaw po sobie nutkę tajemniczości, niech ona z ciekawością czeka na kolejne spotkanie.

7 sposobów na tanią randkę

W całym szaleństwie przygotowań do randki warto zapoznać się z kilkoma radami. Pomogą one skupić się na jakości, a nie ilości zaangażowanych środków finansowych. Pamiętaj, że twoim celem jest gustowna i pomysłowa randka, a nie ogołocenie portfela.

Uwaga: Mężczyźni, którzy lubią prezentować przed kobietą swoje zasoby finansowe by zdobyć jej uznanie, niech nie czytają dalej. Randka, którą szykujesz ma być bowiem wyjątkowa, a osoba z którą się spotkasz chce poznać ciebie, a nie twoje konto bankowe. 

Miejsce 

Przed randką dowiedz się na co ona ma ochotę i jakie miejsca lubi. Pójdź tam wcześniej i przejrzyj menu. To cię uchroni przed gigantycznym rachunkiem.

Jeśli nie masz możliwości wybadania jej gustu, wybierz jedno z najbardziej romantycznych miejsc dla zakochanych. Może to być restauracja, kafejka czy herbaciarnia. Ważne, by to miejsce miało nastrój.

Nastrój 

Nawet jeśli spotkanie jest u ciebie, pamiętaj o szczypcie romantyzmu. Kwiatek na powitanie, kilka świec, przygaszone światło, nastrojowa muzyka. To są elementy, o których warto pamiętać.

Uważaj jednak, by nie przesadzić z nadmiernym romantyzmem. Spotkanie jest dla was okazją by miło spędzić czas, a zbyt ciemne światło czy dymienie świec może popsuć miły nastrój.
Plan alarmowy

Zaplanuj dokładnie czas i miej na uwadze plan alarmowy, gdyby w miejscu
docelowym cokolwiek się nie powiodło. Miejsce alarmowe ma tę zaletę, że nie wydasz bajońskich sum, gdy gorączkowo poszukując innego lokalu trafisz na bardzo wykwintny lokal.

Prezent

Nie kupuj prezentów i nie opływaj w bogactwo. Zbyt duża ilość przedmiotów może wprawić w zakłopotanie. Spotkanie jest okazją dla zbliżenia przede wszystkim duchowego, więc zapomnij o swoim ego i uracz ukochaną wyłącznie pięknymi kwiatami.

Możesz również zrobić coś sam. Kobiety bardzo lubią niespodzianki i lubią, gdy się o nich pamięta. Jeśli zobaczy, że coś dla niej zrobiłeś to będzie pewna, że jest ci bliska i o niej myślisz.

Menu

Gdy postąpisz zgodnie z radą i trafisz do lokalu, którego menu już poznałeś daj partnerce możliwość wyboru. Pamiętaj jednak, że powinieneś jej coś zasugerować. Pozbawisz ją zakłopotania, gdy zamiast szukać dobrego dania, będzie sugerować się tylko cenami.

Oprócz jedzenia ważne są także napoje. Kobiety gustują zazwyczaj w winie, więc wcześniej zapoznaj się z kartą win. Szampan również jest dobrym pomysłem, jeśli jego cena cię nie przerazi. 

Pomysł 

Pamiętaj, że są takie rzeczy, na które nie wydasz ani grosza. Należą do nich łono przyrody, dobra pogoda i miłe towarzystwo. Jeśli zaaranżujesz spacer, piknik czy pójście do wesołego miasteczka, to twoja randka będzie bardzo oryginalna i na długo pozostanie w pamięci.

Transport

Pamiętaj, że po spotkaniu kobietę należy odwieźć i dlatego zatroszcz się o to wcześniej. Jeśli zamierasz pić alkohol, to pomyśl o niedrogiej taksówce i miej numer przy sobie.

Jeśli nie pijesz, to masz problem z głowy i możesz ja sam odwieźć. Kobieta z pewnością doceni taki gest i będzie się czuła z tobą bezpiecznie.

na koniec

Pamiętaj, że oboje powinniście się dobrze bawić. Dlatego jeśli planujesz jakieś niestandardowe wyjście, poinformuj ją w przybliżeniu o co chodzi. Kobieta przed randką przetrząsa bowiem szafę w poszukiwaniu stosowanej kreacji, a chyba nie chcesz by męczyła się w sukni, jeśli zabierasz ją na piknik

Licencja: Creative Commons
0 Ocena