Stolica to miejsce, do którego chętnie zjeżdżają się młodzi ludzie. To tu znajduje się najbogatsza oferta edukacyjna, a następnie szeroki wybór pracodawców.

Data dodania: 2009-09-10

Wyświetleń: 2510

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie łatwo jednak znaleźć pracę w stolicy, jest to głównie związane z ogromną ilością chętnych na oferowane stanowisko. Na szczęście są instytucje, które pomagają w znalezieniu posady. Niemal na każdym kroku, w Warszawie można napotkać agencje pracy. Przy zorganizowanych agencjach coraz częściej działa doradztwo personalne, które pomoże określić ścieżkę kariery. Ze względu na duże bezrobocie i trwający kryzys coraz więcej osób poszukuje pracy, a każdy pracownik dla agencji jest na miarę złota, toteż reklama w stolicy jest niezwykle dobrze zorganizowana. „Agencja pracy Warszawa” krzyczą portale pracy i inne strony internetowe związane z tą tematyką.

Na ulicach setki ulotkarzy wręczajądo rąk broszury z tytułami: Agencja pracy Warszawa, doradztwo personalne, aktualne oferty, z nami znajdziesz pracę! Stolica oferuje najlepsze zarobki i największy wybór pracodawców nic więc dziwnego, że każdy chce tu przyjechać i rozpocząć karierę. Jednak do życia i pracy w Warszawie trzeba się przyzwyczaić. Tu czas płynie zupełnie inaczej. Trzeba przywyknąć do szybkiego tempa, hałasu dobiegającego z ulic, ciągłych korków i tego, że to miasto nigdy nie zasypia.

Jeśli te czynniki nie są szczególnie niesprzyjające podjęciu pracy, to warto się zastanowić nad pracą Warszawie. Wystarczy trochę odwagi i determinacji w szukaniu odpowiedniego stanowiska. Agencja pracy Warszawa- te zapytania w wyszukiwarce powinny pomóc w odnalezieniu dobrego pośrednictwa. W miejskim hałasie i tłoku słuchaj i miej oczy szeroko otwarte, a dowiesz się więcej i być może złapiesz okazję na dobrą pracę.

---

Śląsk to region bardzo uprzemysłowiony.

Niemal w każdym śląskim mieście znajdują się ogromne zakłady pracy przyjmujące setki pracowników. Komunikacja miejska jest tak dobrze rozwinięta, że dojazd z jednego miasta do drugiego nie jest dla pracownika problemem. Ze względu na uprzemysłowienie Śląska szczególnie osoby z wykształceniem technicznym i inżynierskim mają tu największą szansę na znalezienie pracy. zdecydowanie najtrudniej mają osoby z wykształceniem humanistycznym. Jak wiadomo Uniwersytet Śląski i inne uczelnie wyższe nietechniczne proponują bardzo bogatą ofertę studiów humanistycznych.

Co roku setki studentów kończy politologię socjologię czy pedagogikę i ta grupa absolwentów ma największy problem ze znalezieniem pracy zwłaszcza w swym zawodzie. Szukają stanowisk na Śląsku i w całej Polsce, ale nielicznym udaje się znaleźć zajęcie. Pozostaje więc szukanie innej pracy, a nie jest to łatwe. Większość znajduje pracę jako przedstawiciele handlowi inni usadawiają się w bankach i innych instytucjach na mało atrakcyjnych stanowiskach ze względu na brak wykształcenia kierunkowego.

Kariera zawodowa często się wydłuża bądź w ogóle rozwija się w innym kierunku. Kiedy po studiach pojawiają się problemy ze znalezieniem pracy, często absolwenci nie wiedzą jaką drogę wybrać. Tutaj dobrym rozwiązaniem, mogą okazać się usługi agencji pracy. Na rynku śląskim jest ich bardzo dużo, więc warto poświęcić większą uwagę przy wyborze tej najbardziej odpowiedniej. Jeśli szuka się pracy na Śląsku lub w stolicy tego regionu- Katowicach, to najlepszym sposobem będzie znalezienie agencji poprzez sieć. Należy wpisać do wyszukiwarki „agencja pracy Katowice” i po chwili na stronie znajdą się niemal wszystkie agencje działające na rynku śląskim. Przy wyborze pośrednictwa warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze należy sprawdzić do jakich branż najczęściej poszukują pracowników.

Jaką mają opinie wśród mediów i najbliższego otoczenia. Dobrze jest też sprawdzić czy w ofercie widnieją programy dla bezrobotnych, studentów czy nawet pracujących w postaci bezpłatnych szkoleń i kursów, które mogą wzbogacić kwalifikacje kandydata. „Agencja pracy Katowice” to nie jest złoty środek, który w błyskawicznym tempie znajdzie ofertę pasująca do wymagań. Wiele zależy od kandydata, od kwalifikacji, postawy i umiejętnej autoprezentacji. Przyda się więc ktoś, kto pomoże jeszcze przebrnąć przez trudną rozmowę rekrutacyjną. Warto więc sprawdzić czy agencja posiada w swej strukturze również usługi z zakresu doradztwa personalnego. Jeśli wpisać do wyszukiwarki „agencja pracy Katowice doradztwo personalne,” powinny ukazać się te które są wzbogacone o ten dział. Można więc umówić się z doradcą personalnym, który pomoże określić ścieżkę zawodową, wskaże jak rozmawiać na rozmowach rekrutacyjnych by wypaść jak najlepiej. Takie przygotowanie, może w znaczny sposób ułatwić każdemu znalezienie pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena