Od kiedy pojawiły się konsole do gier na których jednocześnie można grać, odtwarzać filmy i surfować po sieci, zapotrzebowanie na laptopy znacznie spadło. Konsole do gier mogą stanowić multimedialne centrum rozrywki, ale nie zastąpią nam wszystkich funkcji, jakie przedstawiają nam laptopy.

Data dodania: 2009-09-04

Wyświetleń: 2430

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co jest bardziej funkcjonalne, konsole do gier czy laptopy?


Laptopy są bardziej mobilne, a także nie muszą cały czas pracować na zasilaniu sieciowym, jak to mają konsole do gier. Konsole do gier są z reguły dedykowane do różnego rodzaju multimediów. Laptopy z drugiej strony pozwalają na pracę z dokumentami tekstowymi czy też na pracę w programach graficznych. Tak naprawdę chyba jednak nie można ich ze sobą porównywać. Każde z tych urządzeń jest dedykowane do innych celów. Konsole do gier mogą być świetnym prezentem dla naszego dziecka lub wzbogaceniem naszego domowego centrum multimedialnego.

Laptopy i monitory LCD, czy takie połączenie się sprawdza?


Od kiedy laptopy stały się bardzo popularne na naszym chłonnym rynku, firmy produkujące monitory zaczęły tworzyć monitory, które by były z nimi kompatybilne. Monitory LCD podłączane do laptopów stanowią ciekawą alternatywę dla zwykłych PC-ów. Monitory takie umożliwiają nam korzystanie w domu z komputera o dużym ekranie, a w pracy czy na uczelni pozwalają cieszyć się mobilnym komputerem. Laptopy pozwalają, aby podłączone do nich monitory LCD pełniły funkcję dużych rozmiarów ekranu. Oczywiście nie ma zasady, że muszą to być monitory LCD. Mogą to być również starsze monitory, które umożliwiają podłączenie ich do przenośnego komputera.

PenDrive - zminiaturyzowany dysk twardy


Od czasu pojawienia się takiego urządzenia jak pendrive, przenoszenie między komputerami różnego rodzaju danych stało się proste i szybkie. Pendrive stał się dużym zagrożeniem dla nagrywarek CD, jak i DVD. Pendrive pozwala przenosić dane o różnej wielkości. Może on nawet stanowić dodatkową pamięć RAM. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano w Windows Vista. Pendrive stał się również elementem naszego ubioru, stylu życia. Designerskie urządzenia nierzadko urozmaicają nasz ubiór. Pendrive, co najważniejsze, jest mały, poręczny i bezpiecznie przechowuje nasze ważne dane. Pendrive pozwala na szybkie wymienianie się danymi, bez konieczności posiadania nagrywarki czy też podłączenia do Internetu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena