Dlaczego wiekszość z nas wybiera aktywny sposób zarabiania pieniędzy mimo, że tak naprawdę praktycznie nikt albo zdecydowana większość nie jest zadowolona ze swojej pracy i zarobków?

Data dodania: 2009-08-20

Wyświetleń: 2099

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiające jest to, że większość osób wybiera aktywny sposób zarabiania pieniędzy. O co mi chodzi? Aktywny sposób to taki, w którym bez aktywności nie ma wypłaty. Czy jest to samozatrudnienie czy etat, sytuacja wygląda podobnie.

Zastanawiałem się ostatnio dlaczego tak właśnie jest. Doszedłem do wniosku, że brakuje nam po prostu cierpliwości.

Wiem czym jest etat i jak czasami trzeba ciężko pracować za pieniądze, które mogą nie wystarczyć do kolejnej wypłaty. Druga sprawa to taka, że minimum 40 godzin tygodniowo przeznaczamy na pracę. Mówię minimum bo samozatrudnienie pochłania czasami dwa razy więcej.

Dopóki jednak nie mamy pasywnych pieniędzy, to jesteśmy niewolnikami. Może nie wygląda to tak jak tradycyjnie miało to miejsce w przeszłości ale jesteśmy uwiązani z daną pracą i boimy się, że ją stracimy, czasem zgadzając się na wręcz śmieszne wynagrodzenie.

Dlaczego więc tak niewiele osób bierze sprawy w swoje ręce? Bo większość podświadomie przyjmuje, że za miesiąc będzie wypłata od pracodawcy, natomiast kiedy zaczynamy tworzyć własny biznes i nieważne czy będzie to nasz biznes tworzony od podstaw, czy np. MLM z myślą o pasywnym zarabianiu w perspektywie przyszłości, to prawda jest, że efektów czasami nie widać przez pewien okres. Przez ten okres na pewno trzeba ciężko pracować, żeby później nie pracować wcale.

Tego jednak obawia się większość z nas. Sam również miałem i nadal czasem mam podobne obawy, że coś może nie wyjść. Czy jednak nie warto podjąć wyzwanie. Jeżeli tego nie zrobisz Ty czy ja to tak naprawdę za pewien czas można tego bardzo żałować.

Dlatego też najlepszą motywacją (moim zdaniem) jest zdanie sobie sprawy z tego, że jeżeli aktualne zajęcie nie daje zadowalających efektów, to za 5, 10 czy 15 lat również ich nie da. Owszem, dojście do pasywnych zarobków, które pokrywać będą wszelkie potrzeby może zająć pewien czas. Z tym właśnie jest największy problem w myśleniu większości ludzi. Świadomość tego, że nie da się czegoś zrobić za miesiąc sprawia, że nie podejmujemy wyzwań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena