Ustka to średniej wielkości miasteczko, które zna chyba każdy Polak. Jest to nadmorski kurort, do którego przyjeżdżają co roku turyści na urlop nad morzem. Miejscowość ma bogatą historię, wiele zabytków.

Data dodania: 2009-08-12

Wyświetleń: 2997

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niektórzy przyjeżdżają do Ustki co roku, znają każdy zakątek plaży i czują się jak u siebie. Takie wracanie co roku na wakacje w to samo miejsce jest czasami zbawienne dla rodzin, dla kondycji związków. Każda relacja, zwłaszcza partnerska powinna mieć swoją legendę, swoje zwyczaje, które porządkują życie. Nie powinno to być mylone z monotonią.

W Ustce znajdzie się coś dla dzieci, a także dla ludzi, którzy nad morzem szukają jedynie rozrywki. Poza tym blisko jest stąd do parku narodowego, w którym można podziwiać wyjątkowe, piaszczyste wydmy.

Co roku brakuje w Ustce i nie tylko w Ustce, ale także w innych kurortach nad morzem ratowników morskich. Dzieje się tak dlatego, ze wśród miejscowych niewielu jest ludzi, którzy zechcieliby przejść kurs i którzy chcieliby siedzieć na plaży przez całe wakacje, prawdopodobnie wydaje się to dla nich zbyt nudnym zajęciem.

Ci, którzy twierdzą, że Ustka to tylko plaża i wioska nad morzem bardzo się mylą. Jest to miasteczko, w którym znajdą mnóstwo atrakcji, nie tylko tych typowych polegających na ciekawej ofercie barów, ale także jeśli chodzi o zabytki, stare latarnie morskie, nadmorskie bunkry, stare kamienice itp. Warto więc wybrać się tam na urlop.

Ustka oferuje poza tym pokaźną bazę noclegową, można także znaleźć wiele ciekawych ofert na apartamenty nad morzem. Miejscowi przyzwyczaili się do tego, że skoro tak wielu ludzi co roku przyjeżdża nad morze, to mogą im oferować jakieś pokoje u siebie i nawet najstarsza babcia w Ustce kojarzy, że może wynająć chociaż niewielki kąt w swoim skromnym mieszkanku na osiedlu z wielkiej płyty, a i tak ktoś zawsze znajdzie się chętny na taki urlop.

Ustka to spokojna miejscowość, zwłaszcza poza sezonem. Miejscowi twierdzą, że jest tutaj daleko do wszystkiego, nie ma co robić podczas zimy czy jesieni. Ustka położona jest w województwie pomorskim. Największą jej atrakcją jest oczywiście Morze Bałtyckie, ale jeśli chcemy wybrać się jakimś szlakiem turystycznym, to Ustka z pewnością nie zawiedzie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena