Najlepiej dla biżuterii kiedy jest ładnie eksponowana. Jednak nie można obwiesić się wszędzie błyskotkami. Trzeba biżuterie stosować taktownie, z pewnymi granicami. Najwyższej jakości jest biżuteria ręcznie robiona. Jeżeli jest świetnie wykonana, z dobrego materiału to nie ma sposobu, aby ludzie nie zwrócili na nas uwagi.

Data dodania: 2009-09-16

Wyświetleń: 2012

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepiej być sobą i nosić to co się nam podoba. Często aby zwrócić uwagę innych wystarczą same gustowne, małe kolczyki. Zastosowanie nowoczesnych technologii rodem z kosmosu w wielu dziedzinach naszego życia przynosi zaskakujące rezultaty i wpływa na rozwój kultury i społeczeństwa. Materiały sztuczne, które znalazły zastosowanie także w biżuterii spowodowały pojawienie się kolorowej sztucznej biżuterii.

Kolorowe kolczyki wykonane z materiałów sztucznych można kupić już za kilkanaście złotych. Oczywiście takie kolorowe kolczyki kojarzą się przede wszystkim z biżuterią dla małych dzieci to jednak także wielcy projektanci coraz częściej sięgają po kolorowe kolczyki wykonane ze sztucznych materiałów dla potrzeb swoich najnowszych kolekcji. Oczywiście takie kolorowe kolczyki markowane przez światowej sławy projektanta nie będą już kosztowały 10 złotych lecz staną się częścią jego najnowszej kolekcji przez co ich cena będzie kilkadziesiąt czy nawet kilkaset razy wyższa.

Dla wielu ludzi podchodzących z dystansem do światowych trendów w modzie kolorowe kolczyki pozostaną synonimem plastikowej tandety które kupuje się dla małych dziewczynek. Małe dziewczynki bardzo lubią kolorowe kolczyki. Po ich założeniu stają się małymi damami. A jeśli od dzieciństwa przyzwyczają się nosić kolorowe kolczyki to w przyszłości oszczędzą na wydawaniu dużych sum na złotą biżuterię.

Czy sztuką można nazwać tylko wybitne dzieła malarzy, rzeźbiarzy i pisarzy? Czy dostęp do terminu "Dzieło sztuki" jest ograniczony, lub całkowicie zamknięty? Cóż, prawdopodobne dla znawców i tak zwanych elit tak właśnie jest. Jednak zwyczajny człowiek ma dziś nieco inne pojęcia o tym, co jest sztuką, a co nie. Na przykład, kolczyki artystyczne są tak zwaną sztuką użytkową.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena