Internet jest medium, które cały czas się rozwija i zyskuje coraz to nowsze sposoby jego zastosowania. Dzieje się tak z powodu jego rosnącej popularności i powszechności. Jeśli nie w domu, ludzie mają dostęp do internetu w szkołach, w pracy na uczelniach czy też w kafejkach.

Data dodania: 2009-08-04

Wyświetleń: 2843

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Internet jest medium, które cały czas się rozwija i zyskuje coraz to nowsze sposoby jego zastosowania. Dzieje się tak z powodu jego rosnącej popularności i powszechności. Jeśli nie w domu, ludzie mają dostęp do internetu w szkołach, w pracy na uczelniach czy też w kafejkach. Ogromną popularnością cieszy się obecnie internet bezprzewodowy, z którego można korzystać (bezpłatnie lub odpłatnie) w wybranych miejscach. Obecnie internet o jedno z głównych źródeł informacji na temat wydarzeń z całego świata dla wielu ludzi. To również sposób na zawiązywanie znajomości za pomocą portali społecznościowych a także sposób na komunikację za pomocą różnych darmowych komunikatorów. Za pośrednictwem internetu można również oglądać telewizję oraz słuchać radia. Przede wszystkim internet to bardzo popularny sposób an dokonywanie zakupów.

Zakupy za pośrednictwem internetu mają a całym świecie wiele milionów zwolenników. Forma ta jest na pewno dużo szybsza i wygodniejsza niż tradycyjne zakupy. Aby dokonać ich nie trzeba opuszczać własnego domu. Wystarczy posiadać komputer z podłączeniem do internetu. Zakupy za pośrednictwem internetu bardzo przypominają swoją formą dokonywanie zakupów za pośrednictwem katalogów wysyłkowych. Różnica polega na asortymencie. W sklepach internetowych można kupić niemalże wszystko, co dostępne jest w sklepach tradycyjnych. To już nie tylko wygodny sposób na zakup elektroniki czy też książek.

Jedzenie

Jedną z niekonwencjonalnych kategorii produktów zakupywanych za pośrednictwem internetu są produkty żywnościowe. Usługę tą jako pierwsze wprowadziły supermarkety wyższej klasy. Na ich stronach internetowych dodana został usługa umożliwiająca zamówienie dostawy produktów do domu. Dostawy te za zwyczaj dokonywane są na drugi dzień pod warunkiem, że zamówienie zostanie złożone do określonej godziny poprzedniego dnia. W przeciwnym wypadku zakupy są dostarczane dopiero na dwa dni po złożeniu zamówienia. Obecnie, w związku z ogromnym nią zainteresowaniem, usługę tego typu zaczyna oferować również wiele sklepów klasy średniej. Sprzedaż żywności za pośrednictwem internetu prowadzona jest tylko i wyłącznie jako usługa dodatkowa. Charakter większości produktów wymaga na sprzedawcach zapewnienie im odpowiednich warunków przechowywania, a także świeżości. Ich sprzedaż jedynie za pośrednictwem internetu nie była by więc opłacalna biorąc pod uwagę konieczność magazynowania i świeżych dostaw.

Lekarstwa

Ogromną popularnością cieszy się zakup lekarstw za pośrednictwem internetu. Coraz więcej małych aptek łączy swoje siły pod jednym szyldem, aby zwiększyć swój zasięg działania. W ten sposób powstaje jedna duża apteka internetowa. Za jej pośrednictwem możliwy jest przede wszystkim zakup lekarstw wydawanych bez recepty, ale również różnego rodzaju środków medycznych takich jak materiały dezynfekujące i opatrunkowe, aparaty do pomiaru ciśnienia, termometry czy też takich produktów jak żywność dziecięca oraz suplementy diety. Apteki internetowe zyskują coraz większą liczbę klientów dzięki takim zaletom jak uniknięcie konieczności stania w długich kolejkach. Wiele aptek tego typu, poza możliwością zamówienia lekarstw do domu daje możliwość ich odbioru w punktach najwygodniejszych dla klienta. Oprócz małych aptek na tego typu usługę decyduje się coraz więcej aptek sieciowych. Zaletą prowadzenia apteki internetowej jest brak konieczności posiadania osobnego lokalu. Pod warunkiem posiadania uprawnień aptekarza, sprzedaż leków może być prowadzona nawet z domu.

Odzież

Mniej niezwykłe niż dwa powyższe przykłady, jest dokonywanie za pośrednictwem internetu zakupów ubrań. Forma ta wybierana jest z dwóch zasadniczych powodów. Przede wszystkim wiele produktów znanych producentów sprzedawane jest po znacznie niższych niż sklepowych cenach. Zabieg ten przyciąga wielu zainteresowanych, którzy za niższą cenę są bardziej skłonni kupić produkty znanych mark niż odzież niemarkową. Drugą zaletą zakupów internetowych jest dostęp do kolejki i modeli zagranicznych nie dostępnych w danym kraju. Wiele osób decyduje się na tego typu zakupy, aby móc wyróżnić się wśród swoich znajomych. Dokonując zakupu tego typu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Sklep internetowy z odzieżą lub bielizną nie daje możliwości ich przymierzenia. Konieczne jest więc dokładne zapoznanie się z opisem produktu dotyczących rozmiarów oraz kraju producenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku zakupu odzieży zagranicznej. Numeracje wielu krajów różnią się od siebie, dlatego też niezbędne jest sprawdzenie ich odpowiedników w Polskiej numeracji przed dokonaniem ich zakupu. Ważne jest również zapoznanie się z galeria produktów. Dzięki niej można zobaczyć jak wygląda dane ubranie oraz czy jest o rzeczywiście tot czego się poszukuje.

Dokonywanie zakupów za pośrednictwem internetu obejmuje coraz więcej kategorii produktów, a z dnia na dzień zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. To przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie dla osób, dla których z jakiegoś powodu dokonywanie tradycyjnych zakupów mogło by być znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe jak na przykład osoby niepełnosprawne lub starsze. To również idealny sposób dokonywania zakupów dla osób, które z powodu pracy nie mają czasu na normalne zakupy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena