Baza danych Panorama Firm (bazydanych.pf.pl), zawierająca obecnie ponad 1.600.000 firm i instytucji została wzbogacona o kilkaset tysięcy nowych danych, m.in. numery NIP. Dzięki temu firmy mogą porównywać swoje bazy z bazą Panorama Firm, szybciej i łatwiej je aktualizować, a w konsekwencji tworzyć profesjonalny panel klienta.

Data dodania: 2009-07-31

Wyświetleń: 2345

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie, kiedy większość firm zastanawia się, jak szybko i tanio dotrzeć i pozyskać klienta, niezbędnym narzędziem okazuje się direct marketing, czyli wykorzystywanie baz danych. Aktualna, dobrze zdefiniowana i zarządzana baza jest największą wartością firmy i może zagwarantować jej sukces. Warto podkreślić, że profesjonalne bazy to nie tylko nazwa, adres firm, ale również szczegółowe informacje, takie jak zatrudnienie, wielkość obrotów, NIP, REGON, ilość komputerów w firmie czy kontakt do osób decyzyjnych. Wszystkie dane dostępne w bazach są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

Przydatny NIP
Rozbudowanie bazy Panorama Firm o numery NIP jest szczególnie korzystne dla firm, które opierają swoje działania na marketingu bezpośrednim. Dzięki temu mogą aktualizować własne bazy i przyporządkowywać tablicę takich cech, np. obroty, zatrudnienie, osoba kontaktowa czy liczba komputerów, których nie posiadają. To pozwala na profesjonalne zarządzanie bazami obecnych i potencjalnych klientów i zapewnia dotarcie z przekazem reklamowym do właściwej grupy docelowej. Obecnie już prawie 95% firm i instytucji w bazie Panorama Firm posiada dane NIP. Eniro Polska zadbała również o lepszą jakość bazy, zwiększyła dokładność deduplikacji, czyli eliminacji z bazy danych rekordów równoważnych, niekoniecznie identycznych.

Baza danych Panorama Firm to największa na rynku komercyjna baza teleadresowa firm i instytucji. Każdego dnia ponad 800-osobowy zespół aktualizuje dane w niej zawarte poprzez bezpośrednie spotkania z klientami, droga telefoniczną, firmy mogą również dokonywała aktualizacji swoich danych samodzielnie. Warto podkreślić, że aktualne i dokładne informacje zawarte w bazie danych, profesjonalne zarządzanie bazami znacznie redukuje drogę, a następnie koszty dotarcia do obecnych i potencjalnych klientów.

Więcej informacji o bazach danych znajduje się w nowym serwisie bazodanowym Eniro Polska - http://bazydanych.pf.pl.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena