W mediach często mówi się o tym, że tylko szczupłe kobiety są piękne. Przecież to nie prawda... każdy ma inny gust.

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 3161

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Panująca moda na szczupłe dziewczyny, modelki przypominające raczej wieszaki, niż kobiety, powoduje, że wiele zakompleksionych kobiet katuje się przeróżnymi dietami w bezsensownej pogoni za ideałem, który zwykle jest niedościgniony, a poza tym, tak naprawdę ideałem zwykle nie jest.
Kościste bezbiuścia paradujące po wybiegach, bajki, które serwowane są dziewczynką od najmłodszych lat, których bohaterki mają nieproporcjonalnie długie nogi i talię osy (np. Winx) powodują, że mamy nieco skrzywione poglądy na to, jak powinnyśmy wyglądać. Powoduje to liczne kompleksy, depresję, często prowadzi do poważnych chorób jak anoreksja, czy bulimia. Na choroby te zapadają już nawet dzieci. Coraz więcej dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym zaczyna „dbać o linię”.
Najwyższy czas powiedzieć dość! Każda kobieta jest na swój sposób piękna. Piękne są smukłe, zwiewne, długonogie dziewczyny, ale przecież te bardziej przysadziste, z „latynowską” pupą, nieco bardziej obfitym biustem, też mają powodzenie. Podobnie jak pulchne dziewczyny o bujnych, kobiecych kształtach marzą o tym, by być wiotkie i eteryczne, właścicielki mniejszych gabarytów, marzą na ogół, żeby mieć choć trochę więcej biustu. Tak naprawdę każdy typ urody ma swoich amatorów, a my kobiety jak zwykle pragniemy akurat tego, czego nie mamy.
Ciekawe wskazówki na temat urody znajdziemy np. tu: pieknekobiety.com.plOgromny odsetek polskich dziewcząt i kobiet pragnęło by mieć większy biust. Temat powiększania biustu ciągle jednak jest w naszym społeczeństwie tematem tabu.
Istnieje kilka metod powiększenia piersi. Najbardziej znaną, ale i najkosztowniejszą z nich jest powiększenie piersi metodą chirurgiczną, poprzez wszczepienie silikonowych implantów.
Pomijając kwestie kosztów, jest to metoda bardzo bolesna, a także niosąca ze sobą niebezpieczeństwo powikłań pooperacyjnych.
Inną metodą jest metoda powiększania biustu za pomocą środków farmakologicznych aplikowanych doustnie. Producenci podają, że jest to metoda bezpieczna, ale ja osobiście uważam, że wszelkie parafarmaceutyki, które nie omijają naszego układu pokarmowego są ryzykowne narażając na uszkodzenie naszą wątrobę i inne narządy wewnętrzne.
Kolejnym sposobem powiększenia piersi są wszelkiego rodzaju ujędrniające maści i żele do stosowania miejscowego. Ich działanie ma charakter tymczasowy i tak naprawdę sprowadza się do wywołania lekkiego obrzęku piersi, przez co wydaja się one większe.
O biust należy dbać, ujędrniać go za pomocą specjalnych ćwiczeń gimnastycznych o Masaży, ale powiększanie raczej radziła bym sobie odpuścić. Małe też może być piękne.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena