Pierwszy krok
Pierwszym krokiem jest określenie naszych potrzeb - czy stół do masażu ma być stacjonarny, czy też chcemy mieć wersję składaną (jeśli planujemy wykonywać masaż np. w domu pacjenta).
Materiał
Następnie wybieramy materiał, z którego wykonany jest stół. Stoły do masażu wykonane są z drewna lub aluminium. Każdy z tych materiałów ma swoich zwolenników. Drewno kojarzone jest z klasycznym wystrojem i relaksem. Aluminium to styl nowoczesny, sprawiający wrażenie większej stabilności (chociaż nie ma to znaczenia - oba materiały są równie wytrzymałe).
Kolor i rodzaj obicia to już sprawa w pełni zależna od naszego gustu (i oferty producenta oczywiście).
Wymiary
Skoro określiliśmy już jaki chcemy stół, możemy zastanowić się nad jego wymiarami. Koniecznie wybierzmy taki, który umożliwi dostosowanie sprzętu do swojego wzrostu i gabarytów pacjenta. Wybierana przez masażystów szerokość waha się w przedziale 60-70cm.
Jakość
Ważnym jest by pracować z pacjentami na sprzęcie wysokiej klasy. Obecnie rynek zalewany jest stołami do masażu z Chin, jakkolwiek cena tych że stołów jest atrakcyjna, jakością niejednokrotnie odstają one od sprzętu rehabilitacyjnego produkowanego w Europie lub Stanach Zjednoczonych.
Postarajmy się więc wybrać sprzęt który poprawi nam komfort pracy a naszym pacjentom komfort masażu. Obecnie na rynku dostępne są Polskie firmy mające w swojej ofercie nieco tańsze stoły do masażu dla początkujących masażystów, które nie odbiegają jakością od modeli bardziej zaawansowanych.
Dodatki
Producenci sprzętu do masażu oferują pełną gamę dodatków (podłokietniki, podgłówki, wycięcia na twarz, półeczki pod ramiona, okrycia stołu, wałki, pokrowce). Ich wybór jest sprawą indywidualną, zależną od naszych potrzeb.
W miarę upływu czasu będziemy w stanie określić swoje preferencje i każdy będzie mógł skonfigurować swój sprzęt do masażu tak, aby idealnie spełniał jego wymagania.