Rzeszów coraz częściej przyciąga nowych turystów i inwestorów. Z każdym rokiem podejmowane są tu nowe inwestycje. Można śmiało powiedzieć, że jest jednym z niewielu polskich miast, którego nie dopadła stagnacja.

Data dodania: 2009-11-03

Wyświetleń: 3286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co ciekawego można zobaczyć w Rzeszowie?

Głównie warto zobaczyć zespół staromiejski, który zachował swój średniowieczny układ. Jego jakby centrum jest Rynek w kształcie trapezu ze starymi kamienicami zbudowanymi w XVII czy XVIII wieku oraz ratusz.
Mieszkańcy podczas napadów zmuszeni byli budować podziemne tunele i piwnice. Niektóre z nich można zwiedzać, jednak większość jest teraz zagospodarowana przez restauracje i bary. Wiele z nich także czeka do tej pory na inwestorów.
Warto też zobaczyć zamek.

Był on już wielokrotnie przebudowywany. Powstał w latach 1902-1906. Zamek znajduje się na Placu Śreniawitów. Niedaleko zamku możemy zobaczyć Letni Pałac Lubomirskich. Rezydencja to powstała w XVII wieku. 
Rzeszów to niezwykłe miasto. Tutaj prawie co trzecia osoba to student, można to odczuć na każdym kroku, jest tu wiele imprez studenckich, dyskotek. Rzeszowskie uczelnie są jednymi z lepszych w Polsce.


Jesteś turystą a nie wiesz jaki hotel wybrać?


Turyści mają tu spory wybór hoteli. Jak to w każdym mieście – nie wszystkie są na każdą kieszeń. Jeśli do mnie przyjeżdżają znajomi lub rodzina zapraszam ich wtedy do hotelu Antyczny Dwór. Ten hotel może nie leży w Rzeszowie, jednak warto pofatygować się parę minut na dojazd do niego. Ceny są bardzo niskie a w zamian otrzymujemy naprawdę ładne i dobrze wyposażone pokoje. Obsługa jest rewelacyjna. Hotel znajduje się w miejscowości Rudna Mała, do której można dojechać w kilka minut z Rzeszowa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena