Jak zachęcić swoją pociechę do nauki ortografii.Porady i ćwiczenia-aby dziecko miało przyjemność z nauki,a nie się zrażało do niej!

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 3069

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mając taki problem,trzeba poświęcić dziecku dużo uwagi,rozwiązywać z nim zadania,robić ćwiczenia-tylko nie na siłę!Najlepiej jest robić to w formie zabawy,aby samo chciało.Bardzo dobrze gdyby rodzic miał ściągawkę :),z której mógłby zaczerpnąć wiedzy-jak to w prosty sposób zrobić.
Jest dużo przykładów, zabaw, krzyżówek, wykreślanek i metod(metoda skojarzeń,mnemotechniczna,Angażowanie emocji.Przykładowym zadaniem może byc np.
Nie pasuje do reszty? A może jednak...W każdym rzędzie jeden wyraz nie pasuje tematycznie do reszty.Zastanów się, które ze słów nie powinno się w danej grupie znaleźć,i zakreśl je kółkiem. A potem... wymyśl historyjki, w których znajdzie się cała piątka wyrazów z danego rzędu – także ten, który nie pasuje.
1. wicher, chmura, zawierucha, chomik, plucha
2. hałas, hak, harmider, huk, hejnał
3. żaba, żmija, żyrandol, żubr, żyrafa
4. jaszczurka, gumka, długopis, globus, lektura
5. ogórek, głóg, borówka, tchórz, brzózka
6. strażnik, żongler, łyżwy, żołnierz, strażak
7. twarz, rzęsy, chrząstka, grzywka, pierzyna
8. suchar, chałupa, marchew, chleb, chałwa
Tego typu zabawy sprawią,że nasza pociecha chętniej będzie zasiadała do nauki,a w szkole w bardzo krótkim czasie zauważymy rezultaty.Dziecko na pewno szybciej zapamięta,gdy będzie się przy tym dobrze bawiło.Chodzi o to,aby i rodzic,i dziecko byli zadowoleni...
Takie i wiele innych zadań znajdziecie w książce"ABC Mądrego Rodzica:Skuteczna nauka ortografii"możecie o niej poczytać na :http://dziecko-ortografia.zlotemysli.pl/rydzia.Oprócz niej jest jeszcze przydatne:"ABC Mądrego rodzica:Droga do sukcesu"http://dziecko.zlotemysli.pl/rydzia,1/ Zawiera bardzo dużo informacji i porad jak postępować z dziećmi, jak zachęcić dziecko do nauki i nie tylko.Oraz"ABC Mądrego rodzica:Inteligencja Twojego dziecka"http://inteligencja-dziecka.zlotemysli.pl/rydzia,1/ Zawartych jest wiele praktycznych porad dla rodziców pragnących rozwinąć poziom inteligencji swoich pociech...Licencja: Creative Commons
0 Ocena