Książki są drogie, wie o tym każdy, kto chociaż raz kupił nową książkę w księgarni. Czy jest jakiś sposób na nową, tanią książkę? Oczywiście że jest …

Data dodania: 2009-07-04

Wyświetleń: 2564

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ceny nowych książek kształtują się od 30 zł w górę. To dużo, biorąc pod uwagę zakup kilku książek w miesiącu. Właśnie dlatego powstał rynek „taniej książki”, bo jak wiadomo, potrzeba matką wynalazków. Tanie książki to książki przecenione, końcówki nakładów i zwroty z księgarń. Zakupy w księgarni taniej książki, to najlepszy sposób na tanie zakupy nowych książek. Przykładowo książka z ceną rynkową 30 zł w księgarni taniej książki można kupić za około 8 - 12 zł. Księgarnie oferuję książki z każdej dziedziny tj. poradniki, encyklopedie, literatura itp. Wybierając księgarnie taniej książki, warto zastanowić się nad zakupami w Internecie, gdzie ceny są zazwyczaj niższe o 10-15 %, a za wysyłkę zapłacimy już od 4,9 zł (np. w księgarni tania książka ). Oczywiście jak wszystko i rynek taniej książki nie jest pozbawiony wad. Największym jego minusem, jest mały asortyment i duża rotacja tytułów. Jeśli chodzi o plusy, to przede wszystkim cena, która na pewno rekompensuje inne niedogodności.

Skąd takie różnice w cenie? Na pewno zastanawiacie się skąd się biorą tak duże różnicę cenowe pomiędzy ceną rynkową w normalnych księgarniach a przecenioną w taniej książce. Otóż wydawcy wolą sprzedać książki, które im zostały czasem po cenie kosztów wyprodukowania, niż trzymać i zajmować sobie magazyny. Przeceny w księgarni taniej książki mogą sięgać od 30 do nawet 80 %. Oczywiście księgarnie taniej książki nie zastąpią nigdy tradycyjnych, bo przecież nikt nie będzie czekał rok, dwa aż dany tytuł pojawi się jako tania książka nie mając takiej pewności.

Podsumowując, księgarnia taniej książki to najlepszy sposób na tanie czytanie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena